Výsledok práce aiportraits.com

Zabudnite na FaceApp: Táto umelá inteligencia spraví z tváre klasickú maľbu

Chceš vedieť, ako by si vyzeral na obraze, ktorý bol namaľovaný v stredoveku? Vďaka aiportraits.com to nie je problém.

Chceš vedieť, ako by si vyzeral na obraze, ktorý bol namaľovaný v stredoveku? Vďaka výdobytkom digitálnej éry s tým nie je absolútne žiadny problém. Podobne ako kontroverzná aplikácia FaceApp pridávala na rokoch, web aiportraits.com premieňa tvár na takzvanú klasickú maľbu.

Všetko, čo je k tomu potrebné, spočíva v uploadnutí jednej fotografie, kde je zachytená tvár. Pokročilý AI nástroj ju premení na prvotriedne vyzerajúce umelecké dielo.

Za umelou inteligenciou stoja odborníci z prestížnej americkej univerzity MIT, čo odrážajú aj jej kvality. Aby však mohla fungovať tak, ako funguje, bolo ju najskôr potrebné naučiť maľovať a kresliť. K tomu poslúžilo tvorcom približne 45 000 obrazov, píše TechSpot.

Výsledok práce aiportraits.com

V mágii má prsty algoritmus GAN, o ktorom sme už písali. Ešte v októbri minulého roka sa podarilo partičke nadaných študentov práve s jeho pomocou vytvoriť digitálny umelecký obraz, ktorý potom ponúkli prostredníctvom aukcie. Nakoniec bol vydražený za viac ako 400 000 eur.

TIP REDAKCIE
Trvalo to, no dočkali sme sa: Instagram konečne umožní nahrávanie fotiek a videí cez desktop

Tvorcovia umelej inteligencie podotýkajú, že aj keď fotografie putujú na ich servery, sú vzápätí vymazané. Netreba sa preto obávať z ich potenciálneho zneužitia.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať