Zabudnite na FaceApp: Táto umelá inteligencia spraví z tváre klasickú maľbu

Ďalší virálny hit?

0
Výsledok práce aiportraits.com
Výsledok práce aiportraits.com

Chceš vedieť, ako by si vyzeral na obraze, ktorý bol namaľovaný v stredoveku? Vďaka výdobytkom digitálnej éry s tým nie je absolútne žiadny problém. Podobne ako kontroverzná aplikácia FaceApp pridávala na rokoch, web aiportraits.com premieňa tvár na takzvanú klasickú maľbu.

Všetko, čo je k tomu potrebné, spočíva v uploadnutí jednej fotografie, kde je zachytená tvár. Pokročilý AI nástroj ju premení na prvotriedne vyzerajúce umelecké dielo.

Za umelou inteligenciou stoja odborníci z prestížnej americkej univerzity MIT, čo odrážajú aj jej kvality. Aby však mohla fungovať tak, ako funguje, bolo ju najskôr potrebné naučiť maľovať a kresliť. K tomu poslúžilo tvorcom približne 45 000 obrazov, píše TechSpot.

Výsledok práce aiportraits.com

V mágii má prsty algoritmus GAN, o ktorom sme už písali. Ešte v októbri minulého roka sa podarilo partičke nadaných študentov práve s jeho pomocou vytvoriť digitálny umelecký obraz, ktorý potom ponúkli prostredníctvom aukcie. Nakoniec bol vydražený za viac ako 400 000 eur.

Tvorcovia umelej inteligencie podotýkajú, že aj keď fotografie putujú na ich servery, sú vzápätí vymazané. Netreba sa preto obávať z ich potenciálneho zneužitia.