Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4 oficiálne: Farebný OLED displej a šialene nízka cena!

Tak je to konečne tu! Xiaomi dnes oficiálne predstavil 4. generáciu jedného z najobľúbenejších fitness náramkov na svete, Xiaomi Mi Band 4.

Tak je to konečne tu! Xiaomi dnes oficiálne predstavil 4. generáciu jedného z najobľúbenejších fitness náramkov na svete, Xiaomi Mi Band 4. Zariadenie ponúka 0,95-palcový OLED displej s rozlíšením 240 x 120 pixelov.

V porovnaní s minuloročnou verziou ide o znateľné zlepšenie. Mi Band doteraz ponúkal len jednofarebný displej s nižším rozlíšením. Tentokrát máme čo dočinenia s OLED panelom, ktorý je schopný vyvinúť jas až 400 nitov.

Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4 dokáže automaticky detegovať rôzne typy cvikov, od rýchlej chôdze, cez bicyklovanie až po plávanie. Presne tak, Mi Band 4 je odolný voči vode, a to až do 50 metrov. Pripojte si k tomu prémiové ochranné sklíčko, ktoré chráni jeho OLED displej a začnete sa čudovať, ako sa Xiaomi podarilo udržať cenu tak nízko.

Mi Band 4 síce nemá GPS funkcionalitu, no čo má je možnosť merania rýchlosti tepu a v Číne aj sprostredkovanie mobilných platieb. V Európe však túto funkcionalitu neočakávame.

Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4

NFC verzia v Číne v prepočte stojí 29 €, zatiaľ čo klasická verzia stojí 22 €. Ide o cenu v Číne, preto sa netreba prekvapiť, ak predajcovia elektroniky pre Európu nasadia výrazne vyššiu cenovku. Mi Band 4 však ponúka toľko vylepšení, že sa oplatí aj vtedy, ak by stál 50 €.

Nakoniec spomenieme ešte výdrž batérie, keďže to je jeden z aspektov, vďaka ktorým je Mi Band 4 tak obľúbený. Štandardná verzia (bez NFC) ponúka 135 mAh batériu, ktorá je zariadenie schopná poháňať 20 dní. NFC verzia má o niečo menšiu, len 125 mAh batériu, ktorá ponúka 15-dňovú výdrž.

Špecifikácia

  • Displej: 0,95“, 240 x 120 pixelov, OLED, jas až 400 nitov, 2.5D ochranné sklo
  • Funkcie: Čas, kroky, tep, aktivity, počasie, notifikácie z aplikácií
  • Mikrofón: Áno, pre hlasového asistenta
  • Výbava: Merač rýchlosti tepu, analýza spánku, detekcia fitness aktivity
  • Senzor: Trojosový akcelerometer, trojosový gyroskop
  • Váha: 22,1 gramu (štandard), 22,2 gramu (NFC)
  • Odolnosť: 5 ATM
  • Konektivita: Bluetooth 5.0 LE, NFC (pri NFC verzii)
  • Batéria: 135 mAh (štandard), 125 mAh (NFC) až do 20 dní/15 dní (podľa verzie)
Total
39
Zdieľaní
Total
39
Zdieľať