Mazda

Ďalší veľký hráč: Mazda budúci rok prinesie svoj prvý elektromobil

Spotrebiteľský trh s autami na elektrický pohon bude mať ďalšieho veľkého hráča. Mazda by mala behom budúceho roka predstaviť svoj prvý elektromobil.

Spotrebiteľský trh s autami na elektrický pohon bude mať ďalšieho veľkého hráča. Renomovaná japonská automobilka Mazda by totiž mala behom budúceho roka predstaviť svoj prvý plnohodnotný elektromobil, ktorý bude stáť na jej vlastnej architektúre.

Vyplýva to zo slov šéfa spoločnosti. Akira Marumoto v obsiahlom rozhovore pre web Automotive News Europe prezradil, že sa už pilne pripravujú na príchod elektrikou poháňaného osobného vozidla. Momentálne ale nepoznáme žiadne bližšie detaily, a to vrátane dizajnu či technickej špecifikácie.

Na novinku upozornil web Electrek.

“Prvý elektromobil so značkou Mazda uzrie svetlo sveta budúci rok. Rovnako ale uvedieme na trh plug-in hybridy, k čomu dôjde v rokoch 2021 až 2022,” prezradil CEO spoločnosti Mazda.

S vývojom im vraj tentokrát nepomáha žiadna iná automobilka, čo logicky znamená, že avizovanú štvorkolesovú novinku postavia na vlastnoručne vytvorenej architektúre. Chcú tak nadobudnúť určitú konkurenčnú výhodu, ako je napríklad nadštandardný dojazd na jedno nabitie batérie. Na bližšie podrobnosti si ale budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať.

TIP REDAKCIE
Remaster GTA 3, Vice City a San Andreas: Dátum vydania a systémové požiadavky
Total
32
Zdieľaní
Total
32
Zdieľať