google earth

Google Earth bude konečne fungnovať aj v iných prehliadačoch, nielen v Chrome

Google Earth je bez pochyby jednou z najlepších aplikácií z portfólia spoločnosti Google, ktorú si budeme môcť čoskoro vychutnať aj v ďalších prehliadačoch.

Google Earth je bez pochyby jednou z najlepších aplikácií z portfólia spoločnosti Google. Ide o akýsi virtuálny glóbus, prostredníctvom ktorého sa môžeme cez obrazovku počítača alebo smartfónu pozrieť takmer na akékoľvek miesto na Zemi.

K dispozícii sú tiež 3D zobrazenia miest, podmorské lokality, tzv. znalostné karty s podrobnými informáciami o konkrétnom mieste alebo napr. možnosť merať vzdialenosť a plochu určitých oblastí.

Google Earth je webovou aplikáciou, ktorá je v prehliadači Chrome dostupná od roku 2017. Problémom bolo, že ste si službu mohli užiť len v prehliadači Chrome. Aplikácia bola postavená na technológiách (PNaCl), s ktorými si iné prehliadače nerozumeli.

Vývojári však webovú aplikáciu prepracovali a postavili ju na technológii WebAssembly, vďaka ktorej sa bude dať Google Earth používať aj v iných prehliadačoch, nielen v Chrome. Google o novinke informuje vo svojom blogu.

google earth

Nateraz len beta verzia rozhrania bude dostupná v prehliadačoch Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Safari či v Opere. Google priznáva, že dosiahnuť kompatibilitu naprieč rôznymi prehliadačmi nie je jednoduché.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Stále existujú isté obmedzenia, ktoré sa týkajú hlavne multithreadingu, teda paralelného spracovania údajov pomocou viacerých vlákien, ktoré je dôležité pre nepretržitý tok dát a vykresľovanie obrazu. Podpora pre takéto viac-vláknové spracovanie údajov nie je naprieč rôznymi prehliadačmi konzistentná.

Webová aplikácia Google Earth by mala byť dostupná pre ostatné prehliadače niekedy v tomto období, resp. skôr v blízkej budúcnosti. Zatiaľ sa nám ju totiž nepodarilo spustiť v prehliadačoch Edge ani Firefox.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať