Takto vyzerá pickup Tesla, za ktorým stojí YouTuberka Simone

Toto je prvý pickup so značkou Tesla. Nepochádza však priamo od výrobcu

Celý svet čaká na ďalšie veľké predstavenie spoločnosti Tesla. Po odhalení crossoveru Model Y by mal prísť na rad i jej pickup. Nebude ale jediný.

Celý svet čaká na ďalšie veľké predstavenie spoločnosti Tesla. Po odhalení crossoveru Model Y by mal onedlho prísť na rad i jej úplne prvý pickup, ktorý zrejme ponesie názov Model P. Nebude však jediný, pretože niečo podobné už dnes existuje.

Populárna YouTuberka s menom Simone Giertz si ho totiž spravila takmer úplne sama. A to vďaka elektromobilu Model 3, z ktorého po viac ako roku poctivého plánovania trošku odrezala. Pomohli jej s tým odborníci na autá aj dizajn, ako je napríklad Marcos Ramirez alebo Laura Kampf, informuje The Verge.

Po odstránení časti karosérie nasledovalo pripevnenie dodatočnej kovovej štruktúry s tromi svetlometmi, aby jej dielo už po prvom pohľade pripomínalo pravý pickup. Spravila tak ale aj preto, lebo musela zachovať stabilitu konštrukcie. Keďže ju narušila, Simone nezostávalo nič iné, ako použiť originálne diely zo starých áut od Fordu.

Prečo ale siahla po malom sedane a nie po SUVčku Model X alebo veľkom sedane Model S?

Odpoveď je jednoduchá – modifikovanie karosérie Modelu 3 prebieha podstatne jednoduchšie, ako modifikovanie karosérie oboch spomenutých modelov. A to preto, lebo pozostáva prevažne z ocele, nie hliníku.

TIP REDAKCIE
Obrovský pokrok: Americkí chirurgovia úspešne transplantovali prasaciu obličku do ľudského tela!

Viac detailov sa dozviete prostredníctvom videa priamo od YouTuberky.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať