Donald Trump

Donald Trump sa opäť vyhráža Číne. Obchodná vojna asi tak skoro neskončí

Obchodná vojna naberá na obrátkach. Prezident Spojených štátov amerických sa po novom znovu obul do Číny.

Obchodná vojna naberá na obrátkach. Prezident Spojených štátov amerických sa po novom znovu obul do Číny. Ak mu nevyhovie, tak jej hrozia ďalšie potenciálne problémy. Neoblomný Donald Trump sa totiž chce za každú cenu stretnúť s čínskym prezidentom.

Stretnutie by malo prebehnúť počas nadchádzajúceho podujatia G20 v Japonsku. Zatiaľ ale nie je nič oficiálne dohodnuté, čo znamená, že nie je ani nič isté. Ako však podotýka CNN, momentálne neexistuje žiadny pádny dôvod, prečo by sa mu mal prezident Xi Jinping vyhýbať.

Ak by tak ale predsa len bolo a koncom júna sa skutočne nestretne s Donaldom Trumpom, tak hrozí čínskemu tovaru, ktorý vyrobili pre spotrebiteľov v USA, citeľné navýšenie cla. Dokopy ide o exportované produkty v hodnote až 300 miliárd dolárov.

“Myslím si, že pôjde, preto si myslím, že by sme mali mať naplánované stretnutie. Ak nepôjde, budem prekvapený,” uviedol americký prezident pre CNN. V takom prípade môžu podľa jeho nedávno vyslovených slov očakávať ďalšiu ostrú ofenzívu a tým pádom aj eskaláciu obchodnej vojny.

TIP REDAKCIE
Tesla dosiahla významný míľnik: Tento rok stihla vyrobiť vyše 1 milióna elektromobilov!

Podobná situácia nastala ešte v priebehu mája, kedy Spojené štáty oznámili navýšenie cla exportu s hodnotou o veľkosti 200 miliárd dolárov z 10 až na 25 percent. Preto netrvalo dlho a Čína vytiahla svoje vlastné odvetné opatrenia, ktoré pre zmenu súviseli s americkým tovarom pre čínskych spotrebiteľov.

Total
30
Zdieľaní
Total
30
Zdieľať