Tesla v problémoch: BMW a Jaguar budú spoločne vyvíjať pokročilý elektromotor

Tesla sa môže tešiť na ďalšiu ambicióznu alianciu, ktorá si kladie za cieľ vyvinúť elektrický pohon. Ide o spoluprácu spoločností BMW a Jaguar Land Rover.

Americká Tesla sa môže tešiť na ďalšiu ambicióznu alianciu, ktorá si kladie za cieľ vyvinúť technologický pokročilý elektrický pohon. Ide o spoluprácu dvoch renomovaných automobiliek, nemeckú ťažkú váhu BMW a Jaguar Land Rover zo Spojeného kráľovstva.

Spojenie síl tak skúsených spoločností vytvorí veľmi nebezpečný tím, ktorý má ambície patriť medzi priekopníkov a lídrov v elektrifikácii. Nebudú to ale mať vôbec jednoduché. Konkurencia je totiž čoraz ostrejšia a čoraz rozmanitejšia. Predovšetkým v Číne, kde vybuchol obrovský hype.

Na novinku upozornil web Electrek.

Pokročilé technológie prídu skôr

Automobilový priemysel prechádza strmou transformáciou. V kolaborácii vidíme kľúč k úspechu, a to i pri elektrifikácii. S Jaguar Land Rover sme si sadli, pretože ich predstava o budúcnosti elektromobilov pripomína tu našu. Spoločne dokážeme efektívnejšie reagovať na požiadavky zákazníkov. Spolupráca skráti čas vývoja a tým pádom prinesieme na trh pokročilé technológie podstatne skôr, prezradil na margo ohlásenia kolaborácie jeden z členov vrcholového predstavenstva BMW Klaus Fröhlich.

To je asi všetko, čo dnes vieme. O technickej špecifikácii avizovaného elektromotora zatiaľ nepadla ani jedna zmienka. Veci by sa však mohli už čoskoro zmeniť. Veľa času im predsa nezostáva.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať