oppo

Prvý smartfón s neviditeľnou selfie kamerou bude predstavený o pár dní

Hrubý horný rámik, veľké zárezy, menšie zárezy, výsuvný mechanizmus. Cesta k dokonalej obrazovke bez akýchkoľvek obmedzení kvôli prednej kamere pomaly prechádza do ďalšej fázy. 

Hrubý horný rámik, veľké zárezy, menšie zárezy, výsuvný mechanizmus. Cesta k dokonalej obrazovke bez akýchkoľvek obmedzení kvôli prednej kamere pomaly prechádza do ďalšej fázy

Hardvéroví inžinieri chcú selfie kameru ukryť za obrazovku podobne, ako v prípade pokrokových snímačov odtlačkov prstov.

Vývoj je v tomto smere ale náročnejší, keďže musí predná kamera zachytiť obraz, a to v dostatočnej kvalite, na akú sme si v ére moderných smartfónov zvykli. Snímač odtlačkov sa dá umiestniť len pod obrazovku typu OLED. Aspoň zatiaľ. Riešenie pre LCD displeje už existuje, aj keď nie v komerčnom meradle.

Pod tento typ obrazovky sa dá umiestniť aj predná kamera, čo v krátkom videu už stihol demonštrovať výrobca Oppo. Neskôr sa podobnou koncepciou pochválila aj spoločnosť Xiaomi.

Práve Oppo pozýva na predstavenie nového zariadenia s ukrytou selfie kamerou, ktoré sa odohrá 26. júna, čiže o niekoľko dní, informuje web mysmartprice.com. Výrobca si tento dátum nevybral náhodou. Novinku totižto ukáže na prestížnom technologickom podujatí MWC Shanghai Expo.

oppo
Foto: mysmartprice.com

Netreba automaticky počítať s tým, že bude nové zariadenie aj komerčne dostupné. Nebolo by ničím výnimočným, keby výrobca predviedol len funkčný prototyp s potvrdenou trhovou dostupnosťou v dlhodobejšom horizonte.

V podobnom duchu boli verejnosti prezentované napr. aj skladacie smartfóny. V každom prípade sme na smartfón s neviditeľnou prednou kamerou zvedaví.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať