Huawei

Koniec obchodnej vojny je na dosah. USA a Čína by už čoskoro mali uzavrieť dohodu

Obchodná vojna by mohla už onedlho nadobro skončiť. O všetkom rozhodne nadchádzajúce stretnutie amerického a čínskeho prezidenta.

Obchodná vojna by mohla už onedlho nadobro skončiť. O všetkom rozhodne nadchádzajúce stretnutie amerického a čínskeho prezidenta. K tomu dôjde počas veľkého politického podujatia G20 v Japonsku, ktoré je naplánované na najbližšie dni.

Prezradil to tajomník amerického ministerstva financií Steven Mnuchin, na čo upozornil web AppleInsider.

Ak pôjde všetko podľa predstáv, obe krajiny môžu čoskoro uzavrieť obchodnú dohodu. Tá má byť v týchto dňoch hotová tak na 90 percent. K dosiahnutiu mieru už preto veľa nechýba.

“Čakáme na stretnutie prezidenta Trumpa a prezidenta Xi. Správa, ktorú chceme počuť, spočíva v návrate k stolu a pokračovaní rokovaní, pretože je pre obe strany výhodné, aby bol medzi ich ekonomikami vyvážený obchod,” prezradil Steven Mnuchin na margo podujatia G20.

Osud potenciálnej dohody momentálne leží už iba v rukách prezidentov oboch krajín. Pokiaľ bude ich naplánované stretnutie produktívne, giganta Huawei prestane strašiť dočasná licencia od Google a jeho zákazníkov zase obavy z budúcnosti značky. Nezostávam nám teda nič iné, ako dúfať, že si obe zaangažované strany predsa len podajú ruky.

TIP REDAKCIE
Arm má na konte už 200 miliárd čipov, každú sekundu sa vyrobí 900 nových kusov
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať