Smartfón Oppo

Nový MeshTalk od Oppo nám umožní chatovať bez mobilnej siete aj Wi-Fi

Čínsky výrobca Oppo vyrukoval so svojou vlastnou komunikačnou technológiou, ktorú pomenoval MeshTalk.

Čínsky výrobca spotrebnej elektroniky Oppo vyrukoval so svojou vlastnou komunikačnou technológiou, ktorú pomenoval MeshTalk. Používateľ bude môcť uskutočniť telefónny hovor alebo poslať správu aj bez toho, aby bol pripojený k mobilnej sieti alebo Wi-fi. Nepotrebuje dokonca ani Bluetooth.

Ide o decentralizovaný end-to-end systém, ktorý budú tvoriť všetky podporované smartfóny. Keďže sa vyžaduje integrácia dodatočného hardvéru, novú funkcionalitu zrejme ponúknu iba nadchádzajúce kúsky. GizmoChina spomína špeciálny čip so zameraním na bezpečnosť a ochranu súkromia.

Kapacity komunikačnej technológie MeshTalk závisia iba od toho, koľko ľudí ju používa. Sieť tu netvoria dodatočné vysielače, ale jednotliví používatelia. Čím viac ich je teda zaangažovaných, tým väčší je dosah signálu.

Viac používateľov, lepšie pokrytie

Spoločnosť Oppo tvrdí, že jej systém dokáže spojiť dvoch používateľov, ktorí sú od seba vzdialení do 3 kilometrov. Ak by ho ale v jednej lokalite používalo viac ľudí, pokrytie bude podstatne lepšie. S niečím takým možno počítať predovšetkým v zaľudnených mestách, nie na odľahlom vidieku.

Skvelá energetická efektivita

Pokiaľ má niekto obavy z citeľne vyššej spotreby elektrickej energie, tak ich môže veselo zahodiť za hlavu. Nová technológia je podľa Oppo až tak energeticky efektívna, že nám takmer vôbec neovplyvní aktuálnu spotrebu. V pohotovostnom režime vraj zvládne vďaka špeciálnemu čipu fungovať približne 72 hodín.

TIP REDAKCIE
Obrovský pokrok: Americkí chirurgovia úspešne transplantovali prasaciu obličku do ľudského tela!

Kedy MeshTalk príde?

O príchode technológie MeshTalk zatiaľ nepadlo ani jedno slovo. Výrobca spotrebnej elektroniky sa ju chystá ukázať účastníkom čínskeho podujatia MWC 2019, kde si ju môžu dokonca i vyskúšať na vlastnej koži. Dá sa preto očakávať, že internet už čoskoro zaplavia prvé autentické videá, kde nám ju demonštrujú.

K predstaveniu prvého smartfónu zrejme dôjde začiatkom budúceho roka. Buď počas CES 2020 alebo až koncom februára na európskom MWC 2020.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať