Aplikácia Bye Bye Cam odstráni z fotky človeka, využíva pri tom AI

Zaujímavý nápad.

1
Výsledok práce Bye Bye Cam
Výsledok práce Bye Bye Cam

Umelá inteligencia nám pomaličky, ale isto začína zjednodušovať náš život. Preto ju vidíme takmer všade okolo nás. Výnimkou nie sú, samozrejme, ani mobilné aplikácie, kde slúži pre viacero rôznych účelov. V Bye Bye Cam spočíva jej úloha v odstraňovaní ľudí z fotografií.

Proces navyše prebieha bez toho, aby bolo zo strany používateľa potrebné niečo hľadať alebo nastavovať. Je totiž plne automatický, čo znamená, že stačí iba stlačiť spúšť fotoaparátu a onedlho sa v galérii ocitne záber, kde nebude vidieť ani jedného človeka.

Výsledok práce umelej inteligencie nie je však až tak dokonalý, ako si možno niekto myslí. Na miestach, kde bol pôvodne odstránený objekt, si už po prvom pohľade všimnete neprirodzené detaily v podobe rozmazanej oblasti. Rovnako ale treba spomenúť i farebné artefakty, ktoré sa tiež nedajú prehliadnuť.

Vývojári však tvrdia, že nechceli vytvoriť dokonale fungujúci nástroj pre profesionálov, ale niečo, čo poteší nejedného umelca.

„Zbožňujem, keď to nevyjde. Som ako malé dieťa – fotím vždy a všade. Keď to funguje, super; keď to nefunguje, je to tiež vtipné,“ uviedol na margo aplikácie Bye Bye Cam jeden z jej tvorcov, píše The Verge.

Aplikáciu nájdete v App Store za necelé 3 eurá. Používatelia Android zariadení majú zatiaľ smolu, pretože sa v obchode Google Play momentálne nenachádza.