Výsledok práce DeepNude

Estónci vytvorili neurónovú sieť, ktorá ženám odstraňuje oblečenie. Aj plavky

Čoraz viac aplikácií využíva takzvanú neurónovú sieť, aby dokázali poskytnúť funkcionalitu, akú má aj novinka DeepNude.

Čoraz viac aplikácií využíva takzvanú neurónovú sieť, aby dokázali poskytnúť funkcionalitu, akú má aj novinka DeepNude. Podobne ako Bye Bye Cam, aj ona dokáže z fotky odstrániť zachytené objekty. Tentokrát však nie celého človeka, ale iba jeho oblečenie.

Aplikácii stačí poskytnúť jednu fotografiu a o všetko ostatné sa postará umelá inteligencia. Podmienkou je, aby išlo o ženu v plavkách alebo spodnom prádle.

Keď DeepNude ukončí dôkladnú analýzu záberu, v tom okamihu začne odstraňovať prítomné kusy oblečenia. Na miesta, kde boli, potom už iba doplní odhalené časti tela.

Dodatočne pridané časti sú generované neurónovou sieťou, ktorá berie do úvahy viacero kľúčových faktorov, ako napríklad farbu pokožky alebo krivky tela dotyčnej osoby. V rámci tohto procesu využíva nadobudnuté dáta zo spomínanej analýzy, vďaka čomu dokáže vytvoriť strašidelne realistickú podobu.

Výsledok práce aplikácie DeepNude
Výsledok práce aplikácie DeepNude, cenzúra je dodatočne pridaná (via The Verge)

Preto sa tvorca DeepNude rozhodol, že aplikácia označí každú jednu upravenú fotografiu za falzifikát. A to dokonca aj vtedy, keď si zaplatíme za prémiovú verziu. Necelých 100 eur spraví označenie iba menej viditeľnejšie. Používateľ môže navyše po zaplatení tejto sumy exportovať v plnom rozlíšení, takže nebude ukrátený o kvalitu ako za bežných okolností.

TIP REDAKCIE
Amazon a IKEA sľubujú, že do roku 2040 budú prevážať tovar len na uhlíkovo neutrálnych lodiach!

Základná verzia síce nestojí ani jeden cent, no v takom prípade treba počítať s viacerými obmedzeniami.

Aplikácia DeepNude je momentálne k dispozícii iba pre operačný systém Windows 10 a prostredníctvom webového rozhrania. Treba si však počkať na opätovné spustenie serverov, pretože boli kvôli obrovskému záujmu preťažené.

Total
31
Zdieľaní
Total
31
Zdieľať