Microsoft Edge bude opäť bezpečnejší: Získa ochranu proti sledovaniu aktivity

Prehliadač Edge z dieľne Microsoftu získava šikovné vylepšenie bezpečnosti. Je ním implementácia ochrany proti trackerom.

Prehliadač Edge z dielne Microsoftu získava šikovné vylepšenie bezpečnosti. Je ním implementácia ochrany proti trackerom, ktorú do svojho prehliadača nedávno pridala aj Mozilla, informuje Engadget.

Microsoft údajne testuje novú technológiu vo svojej Chromium verzii prehliadača. Beta testeri ju majú možnosť aktivovať už teraz, avšak len na aktuálnej verzii Canary pre Windows. Pokiaľ túto verziu majú, stačí im do adresného riadku vložiť “edge://flags#edge-tracking-prevention” a následne prehliadač reštartovať.

Tracker je technológia, pomocou ktorej spoločnosti sledujú vaše správanie na webe. Aj vďaka nim na weboch napríklad vidíte vám relevantné reklamy.

Engadget

Tri úrovne ochrany

Dostupné budú tri úrovne ochrany, a to Základná, ktorá blokuje škodlivé trackery, avšak stále im dovolí vám na základe vašej aktivity na internete zobrazovať relevantné reklamy. Nasleduje Vyrovnaná (Balanced), ktorá je taktiež aj odporúčaná. Tento stupeň ochrany blokuje škodlivé trackery a taktiež aj niektoré trackery tretej strany. Rovnako sa postará aj o menšie množstvo zobrazovaných reklám. Tretia, Striktná, blokuje väčšinu trackerov tretej strany, čo môže mať za následok, že niektoré stránky nebudú funkčné.

TIP REDAKCIE
Tesla posúva plány: Prvé elektromobily z Giga Berlin prídu až budúci rok

Vylepšenie je zatiaľ dostupné len pre testerov, čo znamená, že “bežní smrteľníci” si budú musieť ešte nejaký ten čas počkať.

Total
37
Zdieľaní
Total
37
Zdieľať