microsoft

Microsoft vylepšuje OneDrive, ponúkne viac priestoru pre obsah a zabezpečený priečinok

Cloud je v digitálnom priestore čoraz využívanejší. Svoje dáta môžeme uchovávať v oblakoch prostredníctvom hneď niekoľkých služieb popredných spoločností. Je tu napr. Disk od Google, Dropbox a taktiež OneDrive od Microsoftu.

Cloud je v digitálnom priestore čoraz využívanejší. Svoje dáta môžeme uchovávať „v oblakoch“ prostredníctvom hneď niekoľkých služieb popredných spoločností. Je tu napr. Disk od Google, Dropbox a taktiež OneDrive od Microsoftu.

Práve Microsoft sa rozhodol úložisko OneDrive vylepšiť, ako popisuje na svojich stránkach. Pre užívateľov, ktorí využívajú platené rozšírenie služby, má Microsoft dobré správy. Základný balíček s objemom 50 GB dát a cenou 1,99 EUR zdvojnásobí na 100 GB bez navýšenia ceny (automaticky aj pre súčasných zákazníkov). Microsoft tak dorovnal ponuku od Google.

Microsoft okrem toho pre zákazníkov pripravil špeciálny zabezpečený priečinok v službe OneDrive, do ktorého môžu užívatelia nahrávať tie najcitlivejšie dokumenty a súbory. Vývojári ho označujú ako osobný digitálny trezor.

onedrive
Foto: Microsoft

Vstup do zabezpečeného priečinka bude podmienený dodatočnou autentifikáciou pomocou odtlačku prsta, rozpoznania tváre, PIN kódu, hesla, SMS potvrdením alebo aplikáciou Microsoft Authenticator.

TIP REDAKCIE
Zákaz akéhokoľvek používania smartfónu v aute: Zákon prešiel aj s veľkými pokutami

Na počítačoch bude táto časť cloudu navyše šifrovaná pomocou nástrojov BitLocker. Osobný trezor bude najskôr k dispozícii pre užívateľov v Austrálii, na Novom Zélande a v Kanade. Do konca roka sa rozšíri do ďalších krajín sveta.

100 GB priestor pre dáta Microsoft zavedie do praxe „čoskoro“. Presnejší časový rámec neposkytol.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať