microsoft

Microsoft vylepšuje OneDrive, ponúkne viac priestoru pre obsah a zabezpečený priečinok

Cloud je v digitálnom priestore čoraz využívanejší. Svoje dáta môžeme uchovávať v oblakoch prostredníctvom hneď niekoľkých služieb popredných spoločností. Je tu napr. Disk od Google, Dropbox a taktiež OneDrive od Microsoftu.

Cloud je v digitálnom priestore čoraz využívanejší. Svoje dáta môžeme uchovávať „v oblakoch“ prostredníctvom hneď niekoľkých služieb popredných spoločností. Je tu napr. Disk od Google, Dropbox a taktiež OneDrive od Microsoftu.

Práve Microsoft sa rozhodol úložisko OneDrive vylepšiť, ako popisuje na svojich stránkach. Pre užívateľov, ktorí využívajú platené rozšírenie služby, má Microsoft dobré správy. Základný balíček s objemom 50 GB dát a cenou 1,99 EUR zdvojnásobí na 100 GB bez navýšenia ceny (automaticky aj pre súčasných zákazníkov). Microsoft tak dorovnal ponuku od Google.

Microsoft okrem toho pre zákazníkov pripravil špeciálny zabezpečený priečinok v službe OneDrive, do ktorého môžu užívatelia nahrávať tie najcitlivejšie dokumenty a súbory. Vývojári ho označujú ako osobný digitálny trezor.

onedrive
Foto: Microsoft

Vstup do zabezpečeného priečinka bude podmienený dodatočnou autentifikáciou pomocou odtlačku prsta, rozpoznania tváre, PIN kódu, hesla, SMS potvrdením alebo aplikáciou Microsoft Authenticator.

Na počítačoch bude táto časť cloudu navyše šifrovaná pomocou nástrojov BitLocker. Osobný trezor bude najskôr k dispozícii pre užívateľov v Austrálii, na Novom Zélande a v Kanade. Do konca roka sa rozšíri do ďalších krajín sveta.

100 GB priestor pre dáta Microsoft zavedie do praxe „čoskoro“. Presnejší časový rámec neposkytol.