whatsapp

WhatsApp beta: Testujú sa ďalšie užitočné funkcie, na toto sa môžete tešiť

Najaktuálnejšia beta verzia služby WhatsApp testuje funkciu “Share to Facebook” a novú funkcionalitu týkajúcu sa pridávania kontaktov.

Najaktuálnejšia beta verzia služby WhatsApp testuje funkciu “Share to Facebook” a novú funkcionalitu týkajúcu sa pridávania kontaktov.

Jeden z posledných článkov týkajúcich sa služby WhatsApp hovoril o implementácii nočného (tmavého) režimu, čo je pre mnohých jednou z najlepších a najočakávanejších noviniek za posledný čas. Používateľov však tešia aj “menšie” vylepšenia, ako napríklad tie, ktoré sme avizovali v úvode tohto článku.

Zdieľanie príbehov

V aktuálnej verzii sa testuje funkcia Share to Facebook. Vďaka nej môžu používatelia zdieľať príbehy do Facebooku priamo z aplikácie WhatsApp.

Nejde o nijak prelomovú novinku, keďže mnohí príchod funkcie na tento štýl očakávali. WhatsApp je predsa len pod krídlami Facebooku. Zdieľanie príbehov zatiaľ funguje len pri tejto platforme. Dúfajme, že Instagram bude v blízkej budúcnosti podporovaný taktiež.

pribehy
FOTO: 9to5Google

Pridávanie kontaktov cez QR kód

Mnohých však taktiež zaujala aj nová funkcionalita, ktorá sa týka pridávania kontaktov cez QR kód. Ide o skvelú novinku, ktorá nám ušetrí obrovské množstvo času a nepríjemných nedorozumení. Po novom stačí len ukázať kód vybranému známemu, ktorý si ho jednoducho nasníma.

qr kod
FOTO: 9to5Google

Ako sme však uvideli vyššie, obe funkcie sú zatiaľ súčasťou beta verzie, čiže sa viac-menej stále testujú. V plných verziách by sme sa ich mali dočkať v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Total
22
Zdieľaní