sluchadla

Sony predstavilo lacnejšie slúchadlá s potláčaním okolitého hluku

Japonské Sony predstavilo nový model bezdrôtových slúchadiel WH-XB900N, pri ktorých vsadila na technológiu potlačenia okolitého hluku a poriadne basy.

Japonské Sony predstavilo nový model bezdrôtových slúchadiel WH-XB900N, pri ktorých vsadila na dve hlavné vlastnosti. Technológiu potlačenia okolitého hluku a poriadne basy, ktoré podtrhuje označením EXTRA BASS.

V októbri minulého roka sme testovali model Sony WH-1000XM3, ktorý patrí medzi špičku, čo sa technológie potláčania hluku týka. Tieto slúchadlá však nie sú zrovna najlacnejšie.

Sony WH-XB900N predstavujú dostupnejšiu alternatívu z dielne rovnakého výrobcu, ktorá si tiež osvojila podobný dizajn a niektoré prémiové funkcie. Uzatvorené náhlavné slúchadlá sa dajú sklopiť smerom dovnútra a ovládať (aj) dotykom.

Sony WH XB900N
Foto: Sony

Ťuknutím na plochu pravej ušnice dokážete prepnúť skladbu, zastaviť prehrávanie, upraviť hlasitosť alebo vypnete spomínanú funkciu potláčania hluku. Tá je síce jedným z hlavných dôvodov, prečo si takéto slúchadlá kúpiť, no znižuje výdrž batérie. Aj keď nie citeľne.

Výdrž na jedno nabitie v „plnej poľnej“ sa pohybuje okolo 30 hodín. Ak ale digitálne odhlučnenie vypnete, výdrž predĺžite o dodatočných 5 hodín. Nabíjanie batérie slúchadiel (USB C) trvá podľa stránky výrobcu dlhšie – približne 7 hodín.

Sony WH XB900N
Foto: Sony

Hlavne úvodná etapa nabíjania je rýchla. Po desiatich minútach nabíjania by ste si mali užiť 60 minút prehrávania hudby. Bezdrôtové technológie NFC a Bluetooth nesmú pri takomto type príslušenstva chýbať. To isté platí aj o zabudovanom mikrofóne, prostredníctvom ktorého môžete okrem hlasových hovorov ovládať aj digitálnych asistentov od Google alebo Amazonu.

sony
Foto: Sony

Sony WH-XB900N vážia približne toľko, koľko stoja. Hovoríme o váhe 254 gramov a cene 250 EUR. Vynikajúce potláčanie hluku od Sony sa tak dá zadovážiť aj za menej.

Novinka vstúpi do predaja v budúcom mesiaci v dvoch farebných vyhotoveniach – čiernom a modrom. Ďalšie podrobnosti a tabuľku s detailnou špecifikáciou nájdete TU, na stránkach výrobcu.

Total
20
Zdieľaní