OnePlus 7 Pro: Užívatelia hlásia problémy so slúchadlom

Hlasové hovory s rušením.

2
oneplus 7 pro

OnePlus 7 Pro zbiera od svojho oficiálneho predstavenia samé chvály, ktoré smerujú hlavne k displeju, výkonu, dobre vyladenému softvéru. Žiadne zariadenie ale nie je dokonalé.

Ak si odmyslíme zle interpretovanú informáciu o 3-násobnom priblížení fotoaparátu bez straty kvality, na fóre spoločnosti OnePlus majitelia nového vlajkového modelu hlásia prvý vážnejší problém.

Týka sa slúchadla v hornej časti zariadenia, ktoré slúži primárne pre hlasové hovory. Užívatelia popisujú, že počas telefonovania počujú okrem hlasu volajúceho rušivý vysokofrekvenčný zvuk. 

cena
Foto: OnePlus

Rovnakú alebo podobnú skúsenosť má hneď niekoľko užívateľov. Niektorí ale naopak tento problém nezaznamenali. Problém môže súvisieť s operátormi, ktorí zákazníkom ponúkajú hlasové služby v HD kvalite. Skôr ale ide o špekuláciu ako o presnú identifikáciu problému.

Jeden z užívateľov si spomenul na podobný problém so starším modelom z roku 2016, OnePlus 3T. Vtedy túto komplikáciu vyriešila softvérová aktualizácia. Je viac ako možné, že rovnakým spôsobom ju výrobca vyrieši aj pri svojom najnovšom vlajkovom zariadení.

Na chybu hardvéru to podľa rozdielnych skúseností zatiaľ nevyzerá. Aj keď nejde o zásadný problém, užívateľom, ktorí často telefonujú, môže prekážať. Snáď výrobca problém vyrieši čo najskôr.