oneplus 7 pro

OnePlus 7 Pro: Užívatelia hlásia problémy so slúchadlom

OnePlus 7 Pro zbiera od svojho oficiálneho predstavenia samé chvály, ktoré smerujú hlavne k displeju, výkonu či dobre vyladenému softvéru.

OnePlus 7 Pro zbiera od svojho oficiálneho predstavenia samé chvály, ktoré smerujú hlavne k displeju, výkonu, dobre vyladenému softvéru. Žiadne zariadenie ale nie je dokonalé.

Ak si odmyslíme zle interpretovanú informáciu o 3-násobnom priblížení fotoaparátu bez straty kvality, na fóre spoločnosti OnePlus majitelia nového vlajkového modelu hlásia prvý vážnejší problém.

Týka sa slúchadla v hornej časti zariadenia, ktoré slúži primárne pre hlasové hovory. Užívatelia popisujú, že počas telefonovania počujú okrem hlasu volajúceho rušivý vysokofrekvenčný zvuk. 

cena
Foto: OnePlus

Rovnakú alebo podobnú skúsenosť má hneď niekoľko užívateľov. Niektorí ale naopak tento problém nezaznamenali. Problém môže súvisieť s operátormi, ktorí zákazníkom ponúkajú hlasové služby v HD kvalite. Skôr ale ide o špekuláciu ako o presnú identifikáciu problému.

Jeden z užívateľov si spomenul na podobný problém so starším modelom z roku 2016, OnePlus 3T. Vtedy túto komplikáciu vyriešila softvérová aktualizácia. Je viac ako možné, že rovnakým spôsobom ju výrobca vyrieši aj pri svojom najnovšom vlajkovom zariadení.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Opičie kiahne opäť pri našich hraniciach. Po novom sa objavili v Česku!

Na chybu hardvéru to podľa rozdielnych skúseností zatiaľ nevyzerá. Aj keď nejde o zásadný problém, užívateľom, ktorí často telefonujú, môže prekážať. Snáď výrobca problém vyrieši čo najskôr.