najlepsie hry

Toto sú najlepšie aplikácie a hry pre Android podľa hodnotenia Google

Krátko pred zahájením konferencie Google I/O známy internetový gigant rozdal ocenenia Google Play Award 2019. Poputovali do rúk autorom tých aplikácií a hier, ktoré Google vyhodnotil ako najlepšie.

Krátko pred zahájením konferencie Google I/O známy internetový gigant rozdal ocenenia Google Play Award 2019. Poputovali do rúk autorom tých aplikácií a hier, ktoré Google vyhodnotil ako najlepšie.

Google vybral z nominácií v deviatich kategóriách. Zohľadňoval pritom niekoľko kritérií, hlavne inováciu, dizajn, užívateľskú skúsenosť či celkový výkon aplikácie či hry. V obchode Google Play sa nachádza nesmierne veľa obsahu, ktorý nie je vždy bezchybný.

Zároveň si však užívatelia môžu vybrať hneď z niekoľkých kvalitných produktov v rámci konkrétnych kategórií. Ktoré aplikácie a hry teda Google ocenil?

Cenu získal chatovací bot Woebot, ktorý pomôže užívateľom so zvládaním stresu a navodením tzv. osobnej pohody. Ide vlastne o akéhosi motivačného digitálneho trénera, ktorý využíva nástroje kognitívnej behaviorálnej terapie s cieľom prispieť k duševnému zdraviu užívateľa.

Druhou ocenenou aplikáciu je Envision AI – nástroj, ktorý pomôže zrakovo postihnutým osobám s fungovaním v otvorenom svete. Automatické rozpoznávanie textu a objektov je nápomocné pri nakupovaní, cestovaní hromadnou dopravou a vlastne pri akejkoľvek situácii bežného života.

Za spoločenský prínos obdržala ocenenie aplikácia Wisdo. Ide o komunitnú aplikáciu, ktorá spája ľudí v rovnakých životných situáciách s primárnym zameraním na zdravie, vzdelávanie a riešenie rôznych problémov.

Grafické prevedenie áčkových herných titulov je dnes na vysokej úrovni a na absolútny vrchol podľa Google dosiahol Shadowgun Legends z dielne českých vývojárov MADFINGER Games. Akčná FPS MMO naozaj stojí za to.

TIP REDAKCIE
Windows vyzýva užívateľov, aby namiesto Chrome používali Edge

V multimediálnej oblasti zažiaril Neverthink. Aplikácia združuje tie najlepšie videá z online prostredia, ktoré autori pravidelne aktualizujú a vyberajú skutočné šperky internetovej scény.

Hru Tick Tock: A Tale for Two Google rozhodne vybral správne. Logická hra pre dvoch hráčov, ktorí ale musia vzájomne kooperovať, je jedinečná a podmanivá. Riešenie hlavolamov je obľúbenou témou mnohých hier. V tomto prípade dostanete ešte niečo navyše, zabalené v peknom vizuálnom kabáte.

Pomocou aplikácie Canva vytvoríte vkusný dizajnový návrh aj bez toho, aby ste boli profíkom. Príspevky na sociálne siete, prezentácie, menu pre reštaurácie… Aplikácia ponúka obrovské množstvo šablón, ktoré si viete prispôsobiť presne podľa svojich predstáv.

V prípade intenzívnejšieho využívania sa oplatí siahnuť po platenej verzii. Svoje návrhy môžete zdieľať a upravovať v tíme, neohovoriac o ďalších výhodách.

Rebríček uzatvára aplikácia Slowly a hra MARVEL Strike Force. Slowly je komunikačná, či rovno zoznamovacia aplikácia, ktorá má čas. Zabudnite na okamžité správy a notifikácie. Cez Slowly môžete posielať listy podobne, ako tomu bolo kedysi. Len sú digitálne.

slowly

Komiksovka od Marvelu bola označená ako prelomová hra s vynikajúcim prevedením a silným zážitkom z hrania. Všetky tituly uvedené vyššie sú dostupné na stiahnutie aj v našej krajine. Niektoré sú spoplatnené.

Pokiaľ vás niektorá z opísaných aplikácií zaujala, stačí kliknúť na jej názov, čím sa okamžite presmeruje do obchodu Google Play.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať