Možná podoba skladacieho telefónu od spoločnosti Motorola

Vyklápačka s ohybným displejom: Motorola Razr pózuje v prvom videu

Spoločnosť Motorola plánuje tento rok predstaviť a uviesť na trh svoj prvý smartfón s ohybnou obrazovkou. Model Razr nadviaže na svojho úspešného predchodcu

Spoločnosť Motorola plánuje tento rok predstaviť a uviesť na trh svoj prvý smartfón s ohybnou obrazovkou. Model Razr vo verzii pre rok 2019 nadviaže na svojho úspešného predchodcu z rokov minulých. 

Dokazujú to zatiaľ skice z patentovej prihlášky, render, ktorý zachytáva aj balenie zariadenia a najnovšie video, ktoré koluje po čínskej sociálnej sieti. Podľa všetkého ide iba o koncept, no pri pohľade na zariadenie je jasné, že jeho dizajn vychádza z patentovaného návrhu.

Motorola Razr pôsobí oproti konkurentom Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X asi najpraktickejšie, čo sa prípadného používania v reálnom živote týka. Kompaktný smartfón so sekundárnou obrazovkou ponúkne po roztvorení podstate väčší formát zobrazenia.

Motorola Razr
Jedna z patentových skíc pre Motorolu Razr 2019

Video zachytáva aj mechanizmus – kĺb, ktorý bude pre trvácnosť a spoľahlivosť flexibilnej obrazovky kľúčový. Na prvý a krátky pohľad pôsobí dômyselne. Motorola Razr 2019 by mala stáť okolo 1500 dolárov a predávať sa bude v obmedzenom počte kusov na vybraných troch. Aspoň také sú zatiaľ indície.

S predstavením by výrobca nemal otáľať. Podľa dostupných správ nechce zaostávať za konkurenciou, ktorú sme menovali vyššie. Galaxy Fold postihli problémy a preto sa jeho predaj odložil.

Mate X zamieri na vybrané trhy koncom leta, poprípade v priebehu septembra. Moto Razr tak môže byť predstavená niekedy v tomto období.

https://www.youtube.com/watch?v=Uyle2xtDoSw

Total
0
Zdieľaní