p30, pro

Huawei reaguje: Toto odkazuje zákazníkom, nie je to ružové!

Google včera neskoro večer prelomil mlčanie a Huawei odkázal, že je po rozhodnutí vlády USA nútený odstrihnúť ho od Google služieb, ktoré sú súčasťou Androidu.

Google včera neskoro večer prelomil mlčanie a Huawei odkázal, že je po rozhodnutí vlády USA nútený odstrihnúť ho od Google služieb, ktoré sú súčasťou Androidu.

Pre čínsku spoločnosť to znamená výrazné komplikácie. Stráca totiž prístup k aktualizáciám Androidu ako aj k softvérovým službám Google. Huawei nám zaslal vyjadrenie, ktoré však otvára bránu k viac otázkam, než na ktoré odpovedá.

Huawei: Androidu sme pomohli, o zákazníkov sa postaráme

Huawei výrazným spôsobom prispel k celosvetovému rastu operačného systému Android. Ako jeden z jeho kľúčových globálnych partnerov sme pracovali na budovaní ekosystému v prospech používateľov aj celého odvetvia. Keďže Android je open-source platforma, budeme pokračovať v poskytovaní bezpečnostných aktualizácií, ako aj popredajných služieb pre všetkých existujúcich zákazníkov. Tento záväzok zahŕňa všetky modely smartfónov a tabletov značiek Huawei i Honor, ktoré boli doteraz uvedené na trh a nachádzajúce sa v predaji,“ vyjadrila sa spoločnosť pre TECHBYTE.

Huawei bude pokračovať v budovaní bezpečného a trvalo udržateľného softvérového ekosystému. Naším cieľom je poskytnúť všetkým naším zákazníkom tú najlepšiu používateľskú skúsenosť,“ dodáva. Či sa Huawei chystá nasadiť svoj záložný plán v podobe vlastného operačného systému zatiaľ nie je jasné.

Mám Huawei. Čo bude teraz?

Spoločnosť robí všetko pre to, aby ubezpečila zákazníkov, ktorí si kúpili ich zariadenia, že všetko je, aspoň nateraz, v poriadku. Rovnaký náboj malo aj vyjadrenie Google, ktoré sa taktiež snaží upokojiť majiteľov Huawei zariadení.

[irp posts=”74581″ ]

Huawei však nešpecifikoval, ako plánuje rozposielať bezpečnostné aktualizácie. Výrobcovia majú cez Android Open Source Project (AOSP) prístup k niektorým bezpečnostným záplatám, no určite nie ku všetkým. Pre Huawei to opäť znamená veľké komplikácie, keďže bezpečnostné aktualizácie musí schváliť, resp. certifikovať samotný Google.

Spoločnosť sa taktiež nevyjadrila k tomu či existujúce zariadenia získajú aktualizáciu na nový Android alebo či ostanú na rovnakej verzii dovtedy, kým sa táto situácia nevyrieši.

Huawei však potvrdil, že zajtrajšia tlačová konferencia, počas ktorej predstavia nový Honor 20 a Honor 20 Pro prebehne tak, ako bolo naplánované. Nevieme však či tieto zariadenia budú ovplyvnené zákazom, alebo nie. Všetko sa dozvieme už 21. mája, TECHBYTE bude na mieste.

Total
71
Zdieľaní