Huawei: Američania nás šikanujú, nemá to obdoby

Huawei je, ako sa dalo predpokladať, nespokojný s novinkami, ktoré ho postihli za posledných pár dní. Na situáciu sa rozhodol reagovať aj Abraham Liu.

Huawei je, ako sa dalo predpokladať, nespokojný s novinkami, ktoré ho postihli za posledných pár dní. Na situáciu sa rozhodol reagovať aj Abraham Liu, zástupca Huawei pred inštitúciami Európskej únie. Jeho vyjadrenia priniesla agentúra Reuters.

Podľa Liu sa Huawei stal obeťou šikany administratívy amerického prezidenta Donalda Trumpa. Následne zdôraznil, že Huawei úzko spolupracuje s Google na riešení nelichotivej situácie týkajúcej sa obchodných reštrikcií, ktoré naň uvalil Washington.

V Google nemajú absolútne žiaden dôvod nás blokovať. V súčasnosti úzko spolupracujeme na tom, ako túto situáciu zvládnuť a zmierniť dopady rozhodnutí americkej administratívy,“ hovorí Liu. Huawei sa nehnevá na americké spoločnosti, uvedomuje si totiž, že len rešpektujú nariadenia.

TIP REDAKCIE
Klinec do rakvy? Huawei prichádza aj o technológie, ktorými vyrába procesory Kirin

Otcovia zakladatelia Ústavy Spojených štátov amerických by boli znepokojení,“ útočí Liu na rozhodnutie Trumpa. Novinky ohľadom Huawei na svet prenikajú postupne. Veríme však, že tak mohutná firma ako oni si s problémom poradí. Doterajšie novinky však Huawei nestavajú do výhodnej pozície.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať