google

Google Disk bude bezpečnejší: Spoločnosť obmedzí prístupy aplikácií tretích strán

Spoločnosť Google vo svojom blogu oznámila zmeny v oblasti ochrany osobných údajov, ktoré sa dotknú úložiska Google Disk a rozšírení pre prehliadač Chrome.

Spoločnosť Google vo svojom blogu oznámila zmeny v oblasti ochrany osobných údajov, ktoré sa dotknú úložiska Google Disk a rozšírení pre prehliadač Chrome. Ide o pokračovanie iniciatívy, ktorú začali tvorcovia uplatňovať vlani v októbri pri službe Gmail.

Google Disk, ako aj prehliadač Chrome, budú bezpečnejšími službami, čo sa ochrany osobných údajov týka. Google aplikáciam tretích strán obmedzí prístup k údajom a súborom v týchto službách.

Nástroje, aplikácie a rozšírenia, ktoré do služieb pristupujú obsiahlejšie, napr. aplikácie pre zálohovanie obsahu a pod., bude Google dodatočne overovať. Zároveň je nutné, aby vývojári takýchto aplikácií, ale aj rozšírení pre prehliadač Chrome zverejnili zásady a pravidlá pre ochranu osobných údajov.

Podľa nedávneho prieskumu nemá zverejnené pravidlá pre ochranu osobných údajov až 85 percent rozšírení pre prehliadač Chrome, ktoré si môžete slobodne stiahnuť z obchodu Chrome Web Store.

TIP REDAKCIE
InoBat získa výrobnú linku od Wuxi Lead, dodával aj pre Teslu či Nissan
chrome
Foto: zdnet.com

Prístup k Disku využíva napr. WhatsApp, ktorý v ňom zálohuje komunikáciu užívateľov. Ide len o príklad a podobným spôsobom pracuje napr. aplikácia Pixlr, IFTTT a mnohé ďalšie. Po novom vás budú musieť aplikácie tretích strán požiadať o povolenie vždy, keď budú chcieť pristupovať ku konkrétnemu súboru v službe Disk.

Keďže ide o zásadnejšie zmeny, ktoré pár aplikácií a rozšírení zrejme nadobro odstaví, Google ich začne uplatňovať až od budúceho roka. Zostávajúci čas patrí vývojárom, ktorí ho musia využiť na to, aby svoje aplikácie a digitálne produkty upravil podľa nových a prísnejších pravidiel.

Total
207
Zdieľaní
Total
207
Zdieľať