Dropbox: Platená verzia služby ponúkne nové funkcie a väčšie úložisko

Za cenu vyššieho predplatného.

0
FOTO: Dropbox

Služba Dropbox sa už čoskoro dočká zaujímavých vylepšení, ktoré budú sprevádzané rozšírením kapacity úložiska. Je tu však jeden háčik.

Ako prvé spomenieme rozšírenie úložiska o 1 TB (pre programy Plus a Professional), ktoré bude v tomto prípade celkom kontroverzné. Háčikom je, že toto rozšírenie sa v prípade programu Plus podpíše na cene predplatného, ktoré sa navýši o približne 2 eurá. Nie je to extrémna suma, avšak predplatitelia, ktorí ani doteraz nevyužívali ponúkanú kapacitu úložiska, sa isto veľmi nepotešia.

Lepšia ochrana pred ransomware

Našťastie, toto nie je jediná novinka prichádzajúca do služby Dropbox. Predplatitelia sa môžu tešiť aj na funkciu Rewind, ktorá im umožní vrátiť celý ich účet do „pôvodného stavu“, čiže im ponúkne kvalitnejšiu ochranu proti nechcenému vymazaniu priečinkov a najmä ransomware.

Ešte lepšia synchronizácia

Okrem Rewind však dorazí aj funkcia Smart Sync, ktorá bude dostupná pre program Plus. Vďaka nej sa predplatitelia budú môcť dostať k svojim priečinkom uloženým na cloude aj cez prehliadač súborov v počítači. Ide v podstate len o menšie posilnenie jednej zo silných stránok Dropboxu – synchronizovanie priečinkov.

FOTO: Android Police

Automatický vodoznak

Na záver tu však máme niečo aj pre program Professional. Ten totiž získa funkciu zameranú na vodoznak. Vďaka nej bude Dropbox schopný automaticky aplikovať vodoznak (meno a dátum) na fotografie a PDF súbory.

Všetky tieto funkcie dorazia do služby v priebehu nasledujúcich týždňov.