Notebook ako žiaden iný: Intel ukázal prototyp, ktorý rozbúchal srdcia hráčov!

Notebooky sa opäť stávajú zaujímavé.

0
Novinka od Intelu
Novinka od Intelu

Na otázku, ako si gigant Intel predstavuje budúcnosť hrania na notebookoch, existuje jasná odpoveď. Stačí sa pozrieť na jeden z jeho najhorúcejších prototypov, ktorému hovorí Honeycomb Glacier. Novinka má dva displeje a veľmi zvláštne prevedenú konštrukciu.

Zvláštne preto, lebo nepozostáva z dvoch, ale až z troch vzájomne prepojených častí. Vďaka tomuto nápadu je potom displej podstatne vyššie ako obvykle. Hneď pod ním sa navyše nachádza i sekundárny zobrazovací panel s menšou uhlopriečkou, kde bude mať hráč k dispozícii chat, hernú mapu alebo informácie o hernom progrese. Okrem lepšej ergonómie teda ponúka aj lepší multitasking.

S podobným riešením vyrukoval počas podujatia Computex aj ASUS. Jeho ZenBook Pro Duo ale nemožno ohýbať na dvoch miestach, a to robí z fungujúceho konceptu od Intelu niečo naozaj výnimočné.

Herný laptop Honeycomb Glacier dostal jeden 15,6-palcový a jeden 12,3-palcový displej. O výkon sa stará 45 W procesor Intel s ôsmimi jadrami a čo sa týka grafickej karty, TechSpot spomína model GeForce GTX 1060. To najzaujímavejšie tu ale nepochybne je technológia, ktorá dostala za úlohu prepínať aktívnu obrazovku.

Sleduje oči používateľa

Keďže súčasť hardvérovej výbavy laptopu tvorí aj špeciálna kamera od spoločnosti Tobii Technology, používateľ nemusí prepínať displeje stláčaním tlačidla a ani vyslovením hlasového povelu. Stačí sa totiž na jeden z nich iba jednoducho pozrieť. Hardvér sleduje oči a podľa toho vie, aký má byť v danej chvíli aktívny. To znamená, že na ňom zobrazí kurzor myšky.

O cene a ani dostupnosti zatiaľ napadlo ani jedno slovo, pretože tu ešte stále hovoríme iba o nedokončenom prototype. Je však zaujímave vedieť, akým smerom sa budú inovácie v neďalekej budúcnosti uberať.