Keď jeden nestačí: ASUS prináša laptop s dvomi 4K displejmi!

Takto má vyzerať poriadne technologické napredovanie.

1
ASUS ZenBook Pro Duo
ASUS ZenBook Pro Duo

Vyzerá to tak, že kalifornské jabĺčko odštartovalo nový trend. Po príchode jeho MacBookov s dvomi displejmi prišiel rad na ďalšieho výrobcu, ktorý prináša veľmi podobné riešenie. ASUS totiž predstavil laptop, ktorý má tiež dve obrazovky. Tentokrát ale so 4K rozlíšením.

Novinka nesie názov ZenBook Pro Duo a jej predstavenie prebehlo počas podujatia Computex, kde sme sa okrem iného dočkali aj parádneho herného monitora s dychberúcou obnovovacou frekvenciou o veľkosti až 240 Hz.

ZenBook Pro Duo tvoria dva jemné displeje. Zatiaľ čo je jeden z nich na svojom obvyklom mieste, druhý nájdeme priamo nad fyzickou klávesnicou. Jeho úloha však nespočíva iba v zobrazovaní informácií, ale i v zjednodušení ovládania či používania.

Laptop vďaka nemu dokáže poskytnúť rýchly prístup k nastaveniam spustenej aplikácie, takže netreba nič manuálne hľadať. A to nám výrazne uľahčí multitasking. Ide však iba o jeden z mnohých príkladov potenciálneho využitia sekundárneho panelu.

ASUS ZenBook Pro Duo
ASUS ZenBook Pro Duo

Čo sa týka čísiel, tak hlavný OLED displej dostal 15,6-palcovú uhlopriečku vrátane 4K rozlíšenia. A to isté možno povedať aj o tom druhom, pretože disponuje rozlíšením 3 840 x 1 100 pixelov. Má však iba 14 palcov a chýba mu OLED technológia.

O výkon nového ASUS ZenBook Pro Duo sa stará špičkový procesor Intel i9 s 8 jadrami vrátane grafickej karty GeForce RTX 2060, píše The Verge. Používateľ sa preto môže spoľahnúť na prvotriedny hardvér, ktorý ho nesklame ani v jednej situácii.

Konštrukcia obsahuje jeden port Thunderbolt 3, dva USB A porty, HDMI a aj 3,5 mm port pre pripájanie jacku.

Ak niekoho zaujíma dostupnosť alebo cenovka, tak si musí ešte nejaký ten čas počkať, pretože zatiaľ nepoznáme žiadne bližšie detaily. Lacné to ale rozhodne nebude. Novinka by mala doraziť na pulty obchodov v priebehu druhej polovice roka.