BMW Vision iNEXT

Akcionári BMW majú strach: Automobilka vraj nestíha držať krok s Teslou

Aj keď spoločnosť BMW pracuje na vlastných elektromobiloch, podľa jej investorov nemá zatiaľ nič, čím by vedela tromfnúť americkú Teslu.

Aj keď nemecká ťažká váha z automobilového priemyslu pracuje na vlastných elektromobiloch, podľa jej investorov nemá zatiaľ nič, čím by vedela tromfnúť americkú Teslu. Súčasný šéf BMW môže preto kvôli slabému progresu prísť o svoje miesto.

Obavy z nedostatočnej konkurencieschopnosti zazneli počas nedávneho stretnutia držiteľov akcií renomovanej automobilky. Viceprezidentka nemeckej asociácie akcionárov si počas tohto podujatia vyslúžila vďaka jej ostrým slovám na adresu výrobcu obrovský potlesk.

“Kde je modelová ofenzíva? Áno, máte iNEXT, no očakávala som niečo, čo dokáže dať Tesle poriadnu ranu,” uviedla Daniela Bergdol, informuje Electrek.

BMW Vision iNext
Elektromobil BMW Vision iNext

iNEXT je jedným z viacerých verejne známych konceptov, z ktorých chce BWM jedného dňa spraviť sériovo vyrábané elektromobily. A hoci disponuje futuristickým dizajnom, nákladom moderných technologických vymožeností či pokročilým elektrickým pohonom, akcionárom to podľa všetkého nestačí. Od spoločnosti očakávajú viac, ako len doháňanie konkurencie zo Spojených štátov amerických.

Ak bude aktuálny progres BMW v oblasti elektromobility pokračovať i naďalej, existuje tu nemalá šanca, že Harald Krüger príde o CEO stoličku. Nad touto možnosťou uvažuje dozorná rada, ktorá už začína strácať trpezlivosť.

Total
22
Zdieľaní