Xiaomi si patentoval reverzný výrez v displeji. Funguje presne tak, ako to znie

Výrez je jedna z najčastejšie omieľaných tém týkajúcich sa smartfónov. Začalo to ešte pred pár rokmi, keď s výrezom prišiel Essential Phone a neskôr sa pridal iPhone X.

Výrez je jedna z najčastejšie omieľaných tém týkajúcich sa smartfónov. Začalo to ešte pred pár rokmi, keď s výrezom prišiel Essential Phone, neskôr sa pridal iPhone X a teraz výrez nájdeme snáď u všetkých výrobcoch. Xiaomi sa na problém pozerá, povedzme, trochu inak.

Na internete sa totiž objavili nákresy smartfónu, ktorý disponuje výrezom, no v opačnom smere. Xiaomi si patentoval smartfón, ktorý nemá výrez ale malú časť, ktorá z konštrukcie vytŕča.

Vo výreze je umiestnený duálny predný fotoaparát

V reverznom výreze sú umiestnené dva predné fotoaparátyreproduktor pre hovory. Zvláštne je, že zadná strana je prázdna. Ak sa do tohto priestoru nevojde celý zadný fotoaparát, možno by sa tam zmestil aspoň LED blesk alebo podsvietené logo výrobcu.

Ostane len na papieri?

Nemyslíme si však, že Xiaomi takéto zariadenie nakoniec vyrobí. Je príliš iné na to, aby uspelo. Spoločnosti si často patentujú rôzne dizajny, z ktorých si nakoniec vyberú len pár, ktoré nakoniec uplatnia pri skutočnom zariadení. Toto vyzerá na ďalší koncept, ktorý nikdy neuzrie svetlo sveta.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Dávajte si pozor na NOVÚ SMS-ku, môžete prísť o peniaze!

Čo naň hovoríte vy? Páči sa vám takáto implementácia? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie!

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať