Beta verzia Android 9 Pie pre OnePlus 3 a 3T je dostupná na stiahnutie

Palec hore.

0
oneplus 3T
Foto: forums.oneplus.com

OnePlus 3 a 3T sú smartfóny, ktoré môžeme pokojne označiť ako staršie. Predstavené boli ešte v roku 2016, v mesiacoch júl a november. Nie je zvykom, že takéto zariadenia dostávajú aktualizáciu na najnovšie verzie softvéru. 

Asi nikto neočakával, že OnePlus 3 a 3T dostanú aktualizáciu na OS Android 9 Pie. Výrobca však v júli minulého roka prekvapil. Oznámil, že inováciu na najnovšiu verziu operačného systému pripraví.

Po niekoľkých mesiacoch tu máme konečne prvú beta verziu, ktorá nie je určená iba pre čínsky trh. Softvérový balíček obsahuje najnovšiu bezpečnostnú záplatu od Google, úplne nové užívateľské prostredie, režim Gaming Mode 3.0, integráciu funkcií Google Duo a Google Lens a niekoľko užívateľských zmien v oblasti upozornení, správy hovorov či nastavení hlasitosti.

OnePlus 3T
OnePlus 3T

Beta verzia Android 9 Pie nie je dostupná v rámci programu Open Beta, ale Community Beta. Aktualizácia tak nebude distribuovaná formou OTA rozhrania, čiže bezdrôtovo. Záujemcovia si ju budú musieť nainštalovať manuálne.

Súbor s aktualizáciou si stiahnete z tohto odkazu, kde nájdete aj návod na inštaláciu. Balíček si musíte stiahnuť alebo presunúť do koreňového priečinka internej pamäte smartfónu a v nastaveniach aktivovať inštaláciu z lokálneho úložiska.

TIP REDAKCIE
Android Q vychádza v 2. beta verzii: Obsahuje ďalšie praktické vylepšenia

Kedy bude k dispozícii stabilná verzia pre široké publikum sa zatiaľ nevie. Keďže je už dostupná použiteľná beta, nemuselo by to trvať dlho. V každom prípade si inovácia starších modelov zaslúži pochvalu.