oneplus 7

OnePlus 7 Pro by mal okúzliť aj výborným fotoaparátom s optickým priblížením

OnePlus 7 Pro bude predstavený 14. mája a stáť by mal menej ako súčasné hviezdne vlajkové lode. Zatiaľ sa hovorí o počiatočnej cene 749 € za základnú verziu zaradenia. 

OnePlus 7 Pro bude predstavený 14. mája a stáť by mal menej ako súčasné hviezdne vlajkové lode. Zatiaľ sa hovorí o počiatočnej cene 749 € za základnú verziu zaradenia. 

OnePlus 7 Pro síce ešte nebol predstavený, no už si jeden významný zárez pripísal. Experti z DisplayMate ohodnotili displej smartfónu najvyššou známkou A+. Čo určite mnohých potencionálnych záujemcov poteší, zaostávať by nemal ani fotoaparát.

Predprodukčnú vzorku mali možnosť v predstihu otestovať autori z magazínu Wired.

Už je potvrdené, že novinka bude vybavená trojitým fotoaparátom s 3-násobným optickým priblížením. Aj keď nejde o rekordnú hodnotu priblíženia, s akou verejnosť ohúril Huawei P30 Pro, kvalita záberov by mala byť viac ako len priemerná.

oneplus 7 Pro
Fotenie oproti silnému priamemu svetlu Slnka. Foto: Andrew Williams/WIRED

Jeden z vedúcich pracovníkov spoločnosti OnePlus Simon Liu povedal, že ich nová vlajková loď môže súperiť s najlepšími foto smartfónmi súčasnosti, aj keď jedným dychom dodal, že si nemyslí, že by ich mohla poraziť.

TIP REDAKCIE
Rusko úplne skazilo vesmírnu misiu: Vojenský satelit sa ani nezapol, spadne na Zem
oneplus 7 Pro
3x optické priblíženie. Foto: Andrew Williams/WIRED

OnePlus 7 Pro by tak mal produkovať vynikajúce snímky, a to aj bez maloobchodnej ceny, ktorá sa pohybuje okolo hraničných štyroch cifier.

Fotoaparát OnePlus bude mať jednoduché užívateľské prostredie, minimálnu odozvu uzávierky, automatický HDR režim, vytvorí prirodzenejšie pôsobiace portréty a 3-násobné optické priblíženie doplní 10-násobný digitálny zoom.

oneplus 7 Pro
Nočný režim: Foto: Andrew Williams/WIRED

Tvorcovia z magazínu Wired vysoko hodnotili schopnosti HDR režimu alebo záznamu videa zachyteného pri 3-násobnom optickom priblížení. Pochvalu získal aj zdokonalený nočný režim nazvaný ako Nightscape.

Ukážkové fotografie sú značne optimalizované, no prvý pohľad na foto výsledky OnePlus 7 Pro je stále lepší, ako žiadny.