oneplus 7

OnePlus 7 Pro bude mať prelomový displej, sľubuje riaditeľ spoločnosti

Spoločnosť OnePlus na budúci mesiac nepredstaví jedno, ale rovno dve vlajkové zariadenia, z ktorých jeden model bude mať veľmi blízko k súčasným high-end smartfónom konkurenčných výrobcov. A to zrejme aj cenou.

Spoločnosť OnePlus budúci mesiac nepredstaví jedno, ale rovno dve vlajkové zariadenia, z ktorých jeden model bude mať veľmi blízko k súčasným high-end smartfónom konkurenčných výrobcov. A to zrejme aj cenou.

Už skôr zverejnené informácie hovorili o obrazovke zariadenia OnePlus 7 Pro, ktorá má mať 90 Hz obnovovaciu frekvenciu. V priebehu posledných dní na povrch vyplávali ďalšie, konečne presnejšie podrobnosti.

Existenciu výnimočného či rovno prelomového displeja potvrdil pre server The Verge riaditeľ spoločnosti OnePlus Pete Lau. Podľa neho bude obrazovka „veľmi ostrá a super plynulá“. Riaditeľ chválou nešetril a uviedol, že ho nový displej „ohromil“.

Na druhú stranu, tento displej má byť asi 3-násobne drahší ako bežné zobrazovacie panely, čím sa, samozrejme, navýši koncová spotrebiteľská cena zariadenia. Okrem toho má OnePlus 7 Pro ponúknuť aj 5G konektivitu, resp. bude dostupný aj vo verzii s 5G konektivitou.

oneplus 7
Foto: slashgear.com

Bude zaujímavé vidieť, či novinka dokáže obstojne konkurovať takému Galaxy S10+ či Huawei P30 Pro. Spolu s Pro verziou bude predstavený aj klasický OnePlus 7, ktorý nadviaže na predchodcov.

Cenovo dostupný vlajkový model je to, vďaka čomu je značka OnePlus rok od roku populárnejšia. Určite by bolo chybou sa ho zbaviť a nahradiť ho podstatne drahšou verziou. Preto sme radi, že výrobca zákazníkom ponúkne rovno dva rozdielne zamerané smartfóny.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Ďalšia vlna podvodných SMS. Týka sa to všetkých ľudí, takto vyzerajú!

OnePlus 7 parametre

Doteraz známu špecifikáciu doplnil Max J. z nemeckého allaboutsamsung.de. Na sociálnej sieti Twitter bol stručný, čo ale vôbec nevadí. Okrem iného taktiež spomína displej s 90 Hz obnovovacou frekvenciou.

Základné parametre by mali podľa neho vyzerať takto:

OnePlus 7 Pro

  • 6,7″ displej s rozlíšením 3120 x 1440 px, s pomerom strán 19,5:9 a 90Hz obnov. frekvenciou
  • Čipset Snapdragon 855, 6/8/12 GB RAM, 128/256 GB ROM typu UFS 3.0
  • Trojitý fotoaparát so 48 Mpx (f/1.6 OIS+EIS), 16 Mpx (117° f/2.2) a 8 Mpx (3x priblíženie, f/2.4) snímačom obrazu, 16 Mpx selfie s clonou f/2.0
  • 4000 mAh batéria s 30W nabíjaním Warp Charge
  • Snímač odtlačkov v displeji

OnePlus 7

  • 6,4″ displej s rozlíšením 2340 × 1080 px
  • Dvojitý fotoaparát s rozlíšením 48 Mpx (f/1.7) a 5 Mpx snímač pre zaznamenanie hĺbky ostrosti
  • Čipset Snapdragon 855, 6/8 GB RAM, 128/256 GB ROM
  • 3700 mAh batéria s 20W nabíjaním

Novinky by mali absolvovať premiéru 14. mája, aj spolu s novými slúchadlami Bullets Wireless 2. Do predstavenia tak ešte nejaký čas zostáva, a preto si počkáme na oficiálne potvrdenie dátumu predstavenia. Na uvádzané informácie sa ale už v tejto chvíli dá spoliehať.

O cenách by však zatiaľ museli len špekulovať.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať