apple A12 bionic

Šéf Apple: Ste závislí na iPhonoch, vypnite si notifikácie

Počas konferencie TIME 100 šéf americkej spoločnosti Apple, Tim Cook, hrdo prehlásil, že cieľom Apple nikdy nebolo prikovať ľudí k obrazovkám telefónov.

Počas konferencie TIME 100 šéf americkej spoločnosti Apple, Tim Cook, hrdo prehlásil, že cieľom Apple nikdy nebolo prikovať ľudí k obrazovkám telefónov. Bohužiaľ, stalo sa tak, preto je teraz pripravený obmedziť čas strávený s vlastným iPhonom.

Apple nikdy nechcel maximalizovať čas, ktorý s telefónom trávite. Tak sme to určite nechceli,“ vysvetľuje Cook. Podľa Cooka sú na vine notifikácie, ktoré nás neustále upozorňujú na to, že sa vo svete niečo deje čím nás lákajú späť k displejom.

Iný pohľad na notifikácie

Šéf Apple sa okrem toho zamyslel aj nad inou implementáciou notifikácií v telefónoch. Navrhol dve riešenia. Prvým by bolo zasielať notifikácie len v určitý čas, napríklad vždy ráno, na obed a večer. Tým druhým riešením by bolo vytvorenie oddelenej obrazovky, kde by sa notifikácie zobrazovali bez toho, aby nás na to upozorňovali. Používatelia by sa tam museli chcieť sami pozrieť.

TIP REDAKCIE
Neznášajú Teslu? Idioti škodia elektromobilom, takáto podlosť sa často nevidí

Momentálne sa dajú notifikácie len stlmiť, čo nie je úplne ideálne riešenie. Tim Cook však priznal, že notifikácie úplne blokuje. „Ak máte iPhone a ešte ste si nestlmili upozornenia, odporúčam vám to urobiť,“ odkazuje fanúšikom iOS zariadení.

Vždy, keď zodvihnete svoj telefón, presúva sa vaša pozornosť od čohokoľvek, čo ste práve robili, na telefón. Ak sa pozeráte častejšie do svojho telefónu než ostatným ľuďom do očí, niečo robíte zle,“ dodal Cook.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať