MIUI 11: Takéto novinky pribudnú + ZOZNAM zariadení, ktoré získajú aktualizáciu!

Tmavý režim a viac.

0
xiaomi
Ilustr.: maxpixel.net

Čínska spoločnosť Xiaomi ohlásila príchod nového užívateľského prostredia MIUI 11 ešte v januári tohto roka, čím to však skončilo. Širšie informácie o zmenách priamo od predstaviteľov výrobcu, prichádzajú až teraz.

Otázky užívateľov súvisiace s MIUI 11 zodpovedali na sociálnej sieti Weibo dizajnér Ge Rui a riaditeľ oddelenia produktov Liu Meng. MIUI 11 dostane funkcie, ktoré sú dobre známe  užívateľom niektorých konkurenčných zariadení, čo je ale v poriadku, keďže sú prínosné.

Nové ikonky aj animácie

Tvorcovia zapracovali na jednotnom vzhľade. Konzistentnosti dopomôže aktualizovaný vzhľad ikon aplikácií, ktorý bude možné obmieňať v niekoľkých štýloch. Lepšiemu vnímaniu nového vzhľadu prispejú aj aktualizované animácie prostredia.

Domáca obrazovka okrem nových ikoniek a animácií zobrazí vylepšenú notifikačnú zónu, teda priestor pri hornom okraji obrazovky. Viac bude rešpektovať displeje so zárezmi. Na pravej strane sa bude nachádzať zobrazenie času, režim zvonenia, indikátor batérie a informácia o zapojených slúchadlách.

miui 11
Slider Xiaomi Mi Mix 3

Ľavá strana zostane upozorneniam z aplikácií. Keďže sa ich môže zobraziť viacero naraz, Vývojári ich združia do skupín, ktoré budú prislúchať vždy konkrétnej aplikácii. Prakticky tiež pôsobí automatické odstránenie snímky obrazovky v zápätí potom, ako ju budete zdieľať napr. cez Messenger alebo mail.

Nový režim šetrenia energie

Ďalšia novinka je spojená so šetrením energie. Ak batéria poklesne na určitú hodnotu, užívateľské prostredie sa zmení z farebného na čiernobiele. Hovorí sa, že vizuálne neatraktívne monochromatické prevedenie pomáha znižovať závislosť od používania smartfónu.

Režim šetrenia energie bude striktný. Odstaví všetky služby okrem hovorov a textových správ. Nejaké tie možnosti nastavenia pre menej prísnu prevádzku snáď v systéme nájdeme.

TIP REDAKCIE
Xiaomi Mi 9 je úspech: Vyexpedovali 1 milión kusov, spolu s Mi 9 SE až 1,5 milióna

Tmavý režim

Tvorcovia tiež naznačili existenciu tmavého motívu celého prostredia, na ktorý sa v prípade MIUI 11 s najväčšou pravdepodobnosťou môžeme spoľahnúť. Do týchto vôd nakoniec už vstúpila konkurencia (EMUI, One UI) a dokonca má byť súčasťou nového OS Android Q.

Ako už vieme, Xiaomi dokáže poslať aktualizáciu s novou verziou prostredia na rekordný počet zariadení. Nie vždy je síce postavené na najnovšej verzii operačného systému, hlavne v prípade starších modelov, nové funkcie však s novým UI získajú.

Server GizChina zverejnil ešte vo februári zoznam potencionálnych zariadení, ktoré aktualizáciu s MIUI 11 obdržia. Malo by ísť o nasledujúce modely.

Xiaomi

Xiaomi Mi 9, Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Pro, Mi 8 Explorer Edition, Mi 6, Mi Mix 3, Mi Mix 2s, Mix Mix 2, Mi Mix, Mi Note 3, Mi Note 2 Mi Max 3 Mi Max 2, Mi Max, Mi Play, Mi 6Χ Mi 5c, Mi 5Χ, Mi 5s a Mi 5s Plus.

Redmi

Redmi Note 7, Redmi Note 6/Pro, Redmi Note 5/Pro, Redmi Note 5Α, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi 6, Redmi 6Α, Redmi 6 Pro, Redmi 5, Redmi 5Α, Redmi 5 Plus, Redmi 4, Redmi 4Α, Redmi 4Χ, Redmi 3s, Redmi 3Χ a Redmi S2.

Kedy však budú prvé stabilné verzie MIUI 11 k dispozícii je momentálne vo hviezdach.