Xiaomi začína vyvíjať MIUI 11, novú generáciu svojho užívateľského prostredia

Fanúšikovia MIUI sa tešia. Xiaomi spúšťa vývoj novej verzie.

0
MIUI 11
Ilustr. foto

Spoločnosť Xiaomi začala nový rok aktívne, usporiadaním konferencie Xiaomi MIUI Core Experience Annual Meeting. Na tomto podujatí vystúpil Liu Ming, jeden z hlavných predstaviteľov značky, ktorý ohlásil začiatok vývoja MIUI 11.

Typické užívateľské prostredie smartfónov od Xiaomi po celom svete používa viac ako 300 miliónov ľudí, pričom beží na asi 40 rôznych zariadeniach (v odlišných verziách). Xiaomi pritom dbá na aktualizácie.

Najnovšiu verziu MIUI 10doručila alebo doručí na desiatky svojich zariadení, z ktorých sú niektoré aj výrazne staršie. Nie vždy je ale nová verzia užívateľského prostredia spojená aj s novou verziou operačného systému Android.

V každom prípade sú ale aktualizácie hodnotené pozitívne.

MIUI 11
news.mydrivers.com

Vyzerá to, že užívateľské prostredie MIUI 11 prejde citeľnejšími zmenami. Predstavitelia prostredie prezentovali ako „nový a unikátny operačný systém“, a to hlavne v porovnaní s menšími či väčšími aktualizáciami prostredia v posledných rokoch.

Z krátkej prezentácie sa podľa zdrojov dalo vyčítať zameranie rýchlosť, inteligentné funkcie a ovládanie, ktoré bude pre užívateľov veľmi prirodzené. Žiaľ, technickejšie podrobnosti a prípadná časová os plánovaného vývoja zverejnené neboli.

Určite sa ale v blízkej dobe dozvieme niečo viac.