Tech festival IXPO

50 vystavovateľov, viac ako 100 rečníkov. Toto vás čaká na festivale IXPO!

Už koncom tohto mesiaca (26. – 28. apr.) budete môcť navštíviť IXPO najväčší technologický festival na Slovensku, ktorý privíta 50 vystavovateľov a viac ako stovku spíkrov.

Už koncom tohto mesiaca (26. – 28. apríla) budete môcť navštíviť IXPO – najväčší technologický festival na Slovensku, ktorý privíta 50 vystavovateľov a viac ako 100 spíkrov.

Festival IXPO bude prebiehať na Tyršovom nábreží v Bratislave v priestoroch najväčšej stanovej konštrukcie na Slovensku, ktorá sa v týchto chvíľach už buduje. Čo presne nás na tomto unikátnom podujatí čaká, sme zisťovali dnes na tlačovej konferencii.

IXPO

Na festivale IXPO budú mať premiéru mnohé zaujímavé technológie, s ktorými sa bude môcť oboznámiť široká, ale aj odborná verejnosť. Noviniek a zaujímavostí bude skutočne veľa, vybrali sme preto len pár tých, ktoré by ste nemali ani omylom prehliadnuť.

ixpo

Za pozornosť stojí Slovakiana – zdigitalizované kultúrne dedičstvo, plány Slovenskej republiky v oblasti autonómnej mobility alebo vystavené elektromobily a elektrické motorky.

Vďaka virtuálnej realite si budú môcť návštevníci pozrieť plány najväčšieho slovenského mrakodrapu, novej nemocnice Bory alebo sa prejdete po múzeu Andyho Warhola. Segment umelej inteligencie a robotiky budú reprezentovať pokročilé priemyselné, ale aj humanoidné roboty.

Na pôde festivalu sa môžete zoznámiť s vedeckou činnosťou Slovenskej akadémie vied, ktorej sa doteraz možno nedostávalo toľko pozornosti, koľko si zaslúži. Odborným garantom celého podujatia je Slovenská technická univerzita.

ixpo

Aby sme nezabudli, na vlastné oči tiež uvidíte jednu z horúcich noviniek mobilného priemyslu, skladací smartfón.

Pod festivalovým šapitó vznikne najväčšia herná zóna na Slovensku. Hlavným lákadlom je e-sports turnaj v populárnej hre Fortnite. Premiéru si ďalej odbije očakávaný titul Days Gone a chýbať nebudú osobnosti herného priemyslu, napríklad Pavel Kacerle, držiteľ Oscara v kategórii Najlepšie vizuálne efekty.

mapa ixpo
Mapa festivalu IXPO – pre zobrazenie vo vysokom rozlíšení kliknite SEM

Z viac ako stovky rečníkov môžeme spomenúť Neila Harbissona – vládou oficiálne uznaného kyborga. mimoriadnym hosťom bude Aubrey de Grey, biomedicínsky gerontológ, ktorý sa zaoberá výskumom starnutia ľudí, či Jay Tuck – expert obrany USA, producent a žurnalista.

Doprava

Organizátori využijú veľkú časť Tyršovho nábrežia, aj spolu s neoficiálnym parkoviskom. Pre dopravu je tak ideálne použiť MHD alebo bicykel, pre ktoré bude zriadené špeciálne parkovisko. Využiť môžete nasledujúce spoje mestskej hromadnej dopravy.

  • Zastávka most SNP: Električka č.4, č.6
  • Zastávka most SNP: Autobus č.29, č.50, č.70, č.133, nočný N33
  • Zastávka Nám. Ľudovíta Štúra: Električka č.8, č.4, č.6
  • Zastávka Šafárikovo námestie UK: Električka č.1, č.3, č.4, č.6, č.8
  • Zastávka Aupark (za mostom SNP): Autobus č.83, č.84, č.91, č.93, č.94, č.191
  • Zastávka Aupark (pred Auparkom): Autobus: č.50
  • Zastávka Sad J. Kráľa (divadlo Aréna): Električka č.1, č.3

Program

Program organizátori rozčlenili do tematických pódií. Návštevníkov čakajú Orange stage, stage Slovenskej akadémie vied, Martinus stage, Arcade Watch stage, Paralelná Polis stage alebo Nay stage.

Organizátori si zároveň ešte pripravili minimálne jedno významné prekvapenie, ktoré nám však priblížiť nechceli. Čo presne si tvorcovia prichystali sa tak dozvieme až priamo na mieste.

Podrobný program pre jednotlivé dni aj s časovým harmonogramom si pozrite, alebo rovno stiahnite na tejto adrese, ktorá vám sprístupní PDF dokument.

Ak vás zaujímajú ďalšie podrobnosti, navštívte stránku podujatia ixpo.sk. Vstupenky sprostredkuje sieť Ticketportal.