huawei mate X

AKTUÁLNE: Chceš vidieť naživo skladací Huawei Mate X? Šancu budeš mať už tento víkend

Pred necelými dvoma týždňami sme vám priniesli kompletný program a informácie o technologickom festivale IXPO, ktorý otvorí svoje brány už tento víkend.

Pred necelými dvoma týždňami sme vám priniesli kompletný program a informácie o technologickom festivale IXPO, ktorý otvorí svoje brány už tento víkend na Tyršovom nábreží v Bratislave.

Okrem iných detailov sme uviedli, že pod najväčšou stanovou konštrukciou na Slovensku si budete môcť pozrieť jednu z absolútnych noviniek mobilného priemyslu, skladací smartfón.

Už môžeme prezradiť, že pôjde o model Huawei Mate X.

Prvýkrát na Slovensku

Pokrokové zariadenie bude na Slovensku verejnosti prezentované vôbec po prvý krát. Na vlastné oči tak uvidíte v akcii ohybný displej s rozlíšením 2 480 x 2 200 pixelov, ktorý má po rozložení uhlopriečku 8 palcov. Po zložení sa z takéhoto tabletu stane 6,6-palcový smartfón.

Zariadenie sa bude nachádzať v stánku operátora Orange.

skladaci smartfon

Huawei Mate X okrem unikátnej obrazovky disponuje 4 fotoaparátmi značky Leica, 4 500 mAh batériou, extrémne rýchlym nabíjaním (85 % kapacity za 30 min.) alebo napríklad hrúbkou 11 milimetrov.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Xiaomi mieri na úplný vrchol, oznámilo kľúčovú spoluprácu s Leica!

Ústa otvára aj vysoká cena, za ktorú sa bude v polovici tohto roka pravdepodobne v obmedzenom množstve predávať. Záujemcovia bažiaci po najnovšej technológii si budú musieť pripraviť až 2 299 €. 

Na IXPO sa toho pochopiteľne predvedie oveľa viac ako len skladací smartfón. Ak nemáte na víkend iný program, vidíme sa na Tyršovom nábreží. Ak tam zbadáte niekoho z TECHBYTE tímu, kľudne sa nám prihovorte!