Ďalší škandál: Hackeri mali mesiace prístup k účtom služieb od Microsoftu

Po Facebooku, ktorý zbiera údaje o používateľoch s deaktivovaným účtom, tu máme ďalší škandál, tentokrát na konte Microsoftu.

Čo sa týka ochrany súkromia používateľov, v poslednom období sa okolo tejto témy točí nemálo kontroverzií. Po Facebooku, ktorý zbiera údaje o používateľoch s deaktivovaným účtom, tu máme ďalší škandál, tentokrát na konte Microsoftu.

Hackeri totiž údajne mali niekoľko mesiacov prístup k niektorým používateľským účtom služieb msn.com, hotmail.com a outlook.com.

Používatelia sa túto nepríjemnú skutočnosť dozvedeli prostredníctvom emailu, ktorý im poslal samotný Microsoft.

Chyba bola na strane firmy

Chyba bola, pochopiteľne, na strane spoločnosti. Hackeri sa totiž dostali k účtom podpory, odkiaľ pre nich bolo veľmi jednoduché sa dostať ku kontám jednotlivých používateľov.

Čo sa dialo ďalej vám asi ani nemusíme objasňovať. Hackeri mohli v pohodlí sledovať typy emailov, ktoré používateľ odosiela, čo je ich predmetom a dokonca aj názvy jednotlivých zložiek.

Microsoft “už” zakročil

Microsoft údajne “už” zakročil, no aj naďalej varuje používateľov, aby si dávali pozor na nevyžiadaný obsah či žiadosti spojené s používaním osobných údajov.

TIP REDAKCIE
Spotify HiFi: Dostupnosť hudby vo vysokej kvalite sa odkladá na neurčito

Hackeri vraj mali k účtom prístup od 1. januára do 28. marca.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať