vas telefon

Takto funguje Your Phone, aplikácia, ktorá prepojí Windows 10 PC so smartfónom

Your Phone, resp. Váš telefón je nová aplikácia z dielne spoločnosti Microsoft, ktorá vám (v budúcnosti) umožní zrkadliť obsah z vášho smartfónu do počítača s OS Windows 10. Aplikácia bola doteraz súčasťou programu Windows Insider. 

Your Phone, resp. Váš telefón je nová aplikácia z dielne spoločnosti Microsoft, ktorá vám (v budúcnosti) umožní zrkadliť obsah z vášho smartfónu do počítača s OS Windows 10. Aplikácia bola doteraz súčasťou programu Windows Insider. 

Oddnes je ale dostupná pre takmer všetkých záujemcov, ktorí vlastnia smartfón s Android 7.0+ a počítač alebo notebook s Windows 10. Jediné, čo zatiaľ dokáže, je zobrazovať a presúvať fotografie zo smartfónu do PC. Je to rýchle a pohodlné, ale o tom neskôr.

Postupom času pribudne podpora pre synchronizovanie správ, upozornení, histórie internetového prehliadača a podobne. Popri práci na počítači tak nebudete musieť venovať toľko pozornosti svojmu smartfónu, keďže sa časť jeho obsahu objaví na obrazovke počítača. Úvodné vydanie tejto novej aplikácie sme vyskúšali.

Your Phone – Váš telefón

V prvom kroku je potrebné stiahnuť do počítača aplikáciu Your Phone, ktorá sa nachádza v oficiálnom obchode Windows Store. Nájdete ju pomocou tohto odkazu, ktorý vás presunie priamo k aplikácii.

Pri manuálnom vyhľadávaní v obchode nám aplikáciu nenašlo. Objavila sa nám aplikácia Asistent pre telefón Microsoft, ktorá ale tá správna nie je.

your phone
Aplikácia Your Phone v obchode Microsoft

Po nainštalovaní a spustení vás aplikácia vyzve, aby ste zadali svoje telefóne číslo. Formou krátkej textovej správy vám zašle odkaz s presmerovaním na aplikáciu Microsoft Apps v obchode Play, ktorú je nutné nainštalovať.

váš telefón

your phone

Microsoft Apps je akýmsi klientom, v ktorom nájdete všetky ostatné aplikácie pre Android z dielne Microsoftu, a ktorý vás zároveň prepojí s počítačom. Aplikáciu nám systém zatiaľ dovolil používať iba v rámci programu Windows Insider.

Po spustení aplikácie sme sa prihlásili pomocou konta Microsoft, rovnako tak v PC a obe zariadenia sme pripojili do tej istej siete. Po úspešnom prihlásení sme aplikácii povolili prístup k internej pamäti smartfónu a následne obrátili zrak k obrazovke počítača a k aplikácii Your Phone.

TIP REDAKCIE
Tutovka: Legendárny Dead Space čaká remake, poznáme aj dátum vydania!

vas telefon

V poslednom kroku sme museli odoslať z desktopovej aplikácie do smartfónu bezpečnostné upozornenie, ktoré sa pri správnej funkčnosti behom okamihu objaví v notifikačnej lište smartfónu. Jedným ťuknutím povolíte prepojenie smartfónu s počítačom.

Tento krok bol v našom prípade komplikovaný, keďže upozornenie neprichádzalo. Problém vyriešil preventívny reštart počítača. Nakoniec posledný krok prebehol ako mal a prepojenie sa aktivovalo.

vas telefon

Razom sa pred nami v desktopovej aplikácii zobrazil názov smartfónu a záložka Fotografie. Snímky sa zobrazovali bezproblémovo, rýchlo a v mozaike alebo v režime na celú obrazovku. Zobrazovanie prebieha v natívnej aplikácii Fotografie. Do počítača sa dajú presunúť obyčajným potiahnutím myšou, čo tiež fungovalo perfektne.

Sú tu ale problémy. Prvým je, že vám Your Phone zobrazí iba 25 posledných fotografií, resp. obrázkov, ktoré máte v smartfóne uložené. To je extrémne málo. Ak by ste chceli fotografie presunúť v opačnom garde, teda potiahnutím z počítača do smartfónu cez aplikáciu Your Phone, máte smolu. Táto funkcia podporovaná nie je. Nič ďalšie sa opísať nedá, keďže aplikácia už nič viac neobsahuje.

your phone

Tiež by sme uvítali samostatnú a jednoznačnú aplikáciu pre Android. Microsoft Apps obsahuje zoznam ďalších, viac ako 50-tich aplikácií od Microsoftu, pričom funguje len ako prostredník medzi vami a obchodom Google Play.

Navyše, ak sa pokúsite prepojiť smartfón so svojim počítačom priamo cez nastavenia Windows 10 – položka Telefón v hlavnom menu – SMS správou vám príde odkaz na spúšťač Microsoft Launcher a nie aplikáciu Microsoft Apps, čo je zmätočné.

Aplikácia je dostupná v počiatočnej verzii, čo ju, samozrejme, z časti ospravedlňuje. Ak ju Microsoft natlačí v úvode spomínanou funkcionalitou a nastaví inteligentnejšiu logiku prepájania a ovládania, určite sa z nej stane skvelý užívateľský nástroj. Zatiaľ ju môžete s pokojným svedomím ignorovať.