Tesla otáča smer: Automobilka nechá väčšinu svojich obchodov otvorenú

Tak predsa len.

0
Tesla Model 3
Tesla Model 3

Tesla oznámila, že mení smer. Automobilka chcela pôvodne rušiť takmer všetky svoje kamenné predajne, aby tak znížila ceny elektromobilov. Plány sa ale nakoniec zmenili a 70 až 90 percent z nich zostane fungovať i naďalej. Čo stojí za týmto neočakávaným rozhodnutím?

Všetko nasvedčuje tomu, že rastúca nespokojnosť mnohých čerstvých majiteľov jej vozidiel. Rušenie predajní malo prsty v doslova drastickej redukcii cenoviek celého portfólia, a to sa mnohým nepáčilo. Ak by s kúpou ešte chvíľu počkali, mohli ušetriť celkom slušný balík peňazí. Preto začali v niektorých krajinách organizovať protesty, čím chceli dať najavo nespokojnosť so stratégiou spoločnosti Elona Muska.

Príliš dlho ale netrvalo a Tesla predsa len zareagovala. Zmena kurzu zahŕňa obnovenie niektorých zrušených prevádzok, no už s menším personálom. Z ich celkového počtu ubudne iba niečo medzi 10 až 30 percentami. Pôvodne mali byť tieto čísla neporovnateľne väčšie. Automobilka si kamenné predajne ponechá ako miesta pre doručovanie objednaných elektromobilov z webu a testovacie jazdy.

Modelu 3 sa to netýka

Aj keď ceny elektromobilov opäť trošku porastú, táto zmena stratégie nemá absolútne žiadny súvis s najdostupnejším Modelom 3. Jeho aktuálna suma 35 000 dolárov zostane i napriek tomu všetkému na tej istej úrovni, na akej je v týchto dňoch, píše Electrek. Potenciálni záujemcovia sa preto nemusia vôbec ničoho obávať. Veci budú po novom iné iba pri luxusnom sedane Tesla Model S a SUVčku Model X.