Tesla Model 3

Tesla otáča smer: Automobilka nechá väčšinu svojich obchodov otvorenú

Tesla oznámila, že mení smer. Automobilka chcela pôvodne rušiť takmer všetky svoje kamenné predajne, aby tak znížila ceny elektromobilov.

Tesla oznámila, že mení smer. Automobilka chcela pôvodne rušiť takmer všetky svoje kamenné predajne, aby tak znížila ceny elektromobilov. Plány sa ale nakoniec zmenili a 70 až 90 percent z nich zostane fungovať i naďalej. Čo stojí za týmto neočakávaným rozhodnutím?

Všetko nasvedčuje tomu, že rastúca nespokojnosť mnohých čerstvých majiteľov jej vozidiel. Rušenie predajní malo prsty v doslova drastickej redukcii cenoviek celého portfólia, a to sa mnohým nepáčilo. Ak by s kúpou ešte chvíľu počkali, mohli ušetriť celkom slušný balík peňazí. Preto začali v niektorých krajinách organizovať protesty, čím chceli dať najavo nespokojnosť so stratégiou spoločnosti Elona Muska.

Príliš dlho ale netrvalo a Tesla predsa len zareagovala. Zmena kurzu zahŕňa obnovenie niektorých zrušených prevádzok, no už s menším personálom. Z ich celkového počtu ubudne iba niečo medzi 10 až 30 percentami. Pôvodne mali byť tieto čísla neporovnateľne väčšie. Automobilka si kamenné predajne ponechá ako miesta pre doručovanie objednaných elektromobilov z webu a testovacie jazdy.

Modelu 3 sa to netýka

Aj keď ceny elektromobilov opäť trošku porastú, táto zmena stratégie nemá absolútne žiadny súvis s najdostupnejším Modelom 3. Jeho aktuálna suma 35 000 dolárov zostane i napriek tomu všetkému na tej istej úrovni, na akej je v týchto dňoch, píše Electrek. Potenciálni záujemcovia sa preto nemusia vôbec ničoho obávať. Veci budú po novom iné iba pri luxusnom sedane Tesla Model S a SUVčku Model X.

Total
2
Zdieľaní