Autopilot v akcii

VIDEO: Nevieš dobre parkovať? Nevadí, moderné autá to spravia za teba

Automatické parkovanie sa postará o to, aby elektromobil Tesla neparkoval šofér z mäsa a kostí, ale inteligentný počítač.

Automobilka Tesla predviedla, čo dokáže jedna z funkcionalít jej pokročilého autopilota. Takzvané automatické parkovanie sa postará o to, aby elektromobil neparkoval šofér z mäsa a kostí, ale inteligentný počítač, ktorý to podľa čerstvo zverejneného videa zvláda na jednotku s hviezdičkou.

Najlepšie ale na tom celom je, že zo strany používateľa stačí iba stlačiť jedno digitálne tlačidlo na hlavnom displeji. Keď tak spraví, od toho okamihu začnú prítomné senzory, snímače a radary spolupracovať, aby aktívnemu autonómnemu systému poskytli informácie o bezprostrednom okolí vozidla. Ten vďaka nadobudnutým dátam potom vie, do akej strany má otáčať volant alebo kedy pridávať na výkone.

Funkcia autopark pribudla vo výbave elektromobilov Tesla po príchode 7. verzie firmvéru, čo prebehlo ešte v roku 2015. Odvtedy ju stihli párkrát vylepšiť a obohatiť o nové možnosti, ktoré dnes poskytujú priestor ako pre klasické, tak aj pre paralelne parkovanie.

Spomínanú demonštráciu zachytávajú zábery priamo od výrobcu, pričom tie vznikli pred jeho americkou fabrikou. Video trvá 24 sekúnd a natočili ho v interiéri Modelu 3. Ak sa vám nezobrazuje ako súčasť tweetu nižšie, treba naňho kliknúť.

Total
3
Zdieľaní