ŠPZtka pre elektromobily

Slovensko drží krok s dobou: Majiteľov elektromobilov čaká množstvo výhod

Slovenský premiér Peter Pellegrini oznámil, že vláda schválila nový balíček podpory pre takzvané ekologickejšie autá.

Slovenský premiér Peter Pellegrini oznámil, že vláda schválila nový balíček podpory pre takzvané ekologickejšie autá. Na elektromobiloch budeme po novom vidieť mierne odlišné značky a ich majitelia budú môcť využívať pruhy pre autobusy alebo zadarmo parkovať v nízko emisných zónach.

Slovensko sa tak opäť približuje k európskym krajinám zo západu, kde sú podobné praktiky na dennom poriadku. Oznámenie novinky prebehlo priamo na Instagrame premiéra, kde okrem iného zverejnil i fotografiu farebne odlišnej ŠPZtky. Bielu by totiž mala po novom nahradiť zelená, aby bolo už od prvého momentu jasné, o aký typ vozidla ide.

Rovnako sme sa dozvedeli aj to, že štát poskytne príspevky na nákup ekologickejšieho vozidla a obciam či mestám zase na budovanie rýchlonabíjacích staníc. O aké sumy či podmienky ale pôjde, momentálne nevieme, pretože nie sú zatiaľ k dispozícii žiadne bližšie detaily. Na novom podpornom balíčku spolupracovala aj Slovenská asociácia pre elektromobilitu.

Premiér Peter Pellegrini zároveň podotkol, že modernizácia Slovenska patrí medzi jeho hlavné priority. Preto začal sústreďovať pozornosť i na podporu čoraz populárnejších elektromobilov, ktoré sa onedlho stanú súčasťou hlavného spotrebiteľského prúdu. Musíme si už iba počkať na rozšírenie nabíjacích staníc a zlepšenie aktuálnych dojazdov, pretože to momentálne za veľa nestojí.

TIP REDAKCIE
Akvizícia Activision Blizzard sa nezaobišla bez vtipov: Hráči tvoria memes ako na bežiacom páse
Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať