Tešili sme sa predčasne: Samsung Galaxy S10 nemá rýchle UFS 3.0 úložisko

Ešte minulý rok sa začalo špekulovať o tom, že Galaxy S10, resp. Galaxy S10+ získajú novú, podstatne rýchlejšiu pamäť. Hovoríme samozrejme o novom štandarde UFS 3.0.

Ešte minulý rok sa začalo špekulovať o tom, že Galaxy S10, resp. Galaxy S10+ získajú novú, podstatne rýchlejšiu pamäť. Hovoríme samozrejme o novom štandarde UFS 3.0. Bohužiaľ, nestalo sa tak.

Technici, ktorí už Galaxy S10 stihli rozobrať, zistili, že Galaxy S10 využíva úložisko vyrobené so špecifikáciou štandardu UFS 2.1. Ide o rovnaké úložisko aké sa objavilo napríklad v modeli Galaxy Note 9.

UFS 3.0: Obrovský posun v rýchlosti

Nový štandard UFS 3.0 v porovnaní s UFS 2.1 ponúka dvojnásobnú priepustnosť, teda až 11,6 Gb/s na jednu linku. Jeho maximálna teoretická rýchlosť prenosu je tak 23,2 Gb/s. Okrem toho ide v porovnaní s UFS 2.1 o energeticky úspornejšie riešenie. V praxi to teda znamená, že ide o podstatne rýchlejšie úložisko, ktoré spotrebuje menej energie.

128 GB pamäť v Galaxy S10+

Samsung ešte počas samitu Qualcomm 4G/5G v Hongkongu potvrdil, že prvé smartfóny s UFS 3.0 prídu v prvom polroku 2019. Všetci teda očakávali, že sa tak stane pri príchode Galaxy S10, no ako už teraz vieme, nestalo.

TIP REDAKCIE
Redmi Note 11: Tešiť sa máme na 90 Hz displej, mid-range čip a nízku cenu!

Prvým zariadením, v ktorom Samsung nasadí UFS 3.0 pamäť tak bude Galaxy Fold, ktorý sa začne predávať za 2 000 dolárov/eur. Dobrou správou však je, že UFS 3.0 s najväčšou pravdepodobnosťou mieri aj do chystaného Galaxy Note 10. Predpokladáme, že ide o stratégiu, ako z radu Galaxy Note spraviť ešte atraktívnejšiu voľbu pre tých náročnejších zákazníkov.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať