MySpace: Platforma prišla o takmer 50 miliónov súborov!

Ak ste zbehnutí v sociálnych sieťach, určite ste už počuli o MySpace – službe, ktorá sa považuje za jedného z predchodcov dnešných sociálnych sietí.

Ak ste aspoň trochu zbehnutí v sociálnych sieťach, určite ste už počuli o MySpace – sieti, ktorá vznikla v roku 2000 a považuje sa za jedného z predchodcov dnešných sociálnych sietí.

Pre tých, ktorí MySpace nepoznajú, ide o platformu, ktorá síce “umrela” už dávnejšie, no svojich priaznivcov si udržala hlavne vďaka možnosti nahrávania svojich vlastných skladieb. Táto služba napríklad pomohla začať mnohým známym menám ako Arctic Monkeys, Panic! At The Disco či Kate Nash.

Chyba pri migrácii serveru

MySpace sa rozhodol pre významný krok, a to migráciu serveru. Pri tomto projekte sa však stalo niečo, čo nikto nečakal. Chybou nastavenia sa totiž stratilo takmer 50 miliónov súborov, ktoré boli na tento web nahraté medzi rokmi 2003 a 2015. Pod stratené a už nedostupné súbory patrí hudba, fotografie a aj videá.

TIP REDAKCIE
Tabletom Lenovo sa na Slovensku darí, majú nadpolovičný podiel na trhu

Nikto presne nevie, kde nastala chyba. Oznam, ktorý používateľov informoval o strate dlhoročného obsahu, bol odstránený a nezostalo po ňom nič, než kopa nezodpovedaných otázok.

Dlhoročná neaktivita

Posledný príspevok od MySpace na sociálnych sieťach pochádza ešte z roku 2017, kedy služba uverejnila svoj “najaktuálnejší” tweet. O nič lepšie na tom nie sú ani tlačové správy, ktoré spoločnosť nevydáva už od roku 2015.

Avšak, aj keď sa zrejme nedočkáme žiadneho tweetu či tlačovej správy, môžeme sa dočkať aspoň mierneho objasnenia situácie od Data Protection Officer, ktorého mail sa web rozhodol zverejniť.

Pokiaľ ťa teda napadajú nejaké otázky ohľadom straty dlhoročného obsahu, skús svoje šťastie a napíš email na DPO@myspace.com.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať