huawei P30 Pro

P ako profesionálna fotografia: Huawei rozbieha kampaň pre model P30 Pro a P30

Už vieme, že nové vlajkové lode Huawei P30 Pro a P30 budú predstavené 26. marca v Paríži rovnako, ako ich predchodcovia.

Už vieme, že nové vlajkové lode Huawei P30 Pro a P30 budú predstavené 26. marca v Paríži rovnako, ako ich predchodcovia. Dokonca je pomerne dobre známe, čo všetko môžeme očakávať. 

Huawei P30 Pro má opäť zažiariť výnimočným fotoaparátom, ktorý bude zdokonalený hneď po niekoľkých stránkach. Na zadnej strane nájdeme rovno štyri objektívy (resp. tri + ToF snímač), ktorým nebude chýbať podpis legendárnej foto spoločnosti Leica.

Ústa otvára hlavne informácia o 10-násobnom priblížení, ktoré by malo prebiehať bez, alebo len s minimálnou stratou kvality. Špeciálny optický systém, ktorý je prirovnávaný k periskopu, už predviedol výrobca Oppo.

Treba však upozorniť na jednu vec. To, čo Huawei považuje za 10-násobný zoom, nemusí byť v ponímaní konkurenčných zariadení chápané ako 10-násobný zoom. Podľa doteraz známych informácií, ako východiskový bod pre určenie násobku priblíženia zrejme slúži širokouhlý fotoaparát a nie hlavný obrazový snímač, ktorý je zväčša najkvalitnejší.

huawei p30 pro
Avizovaný dizajn Huawei P30 Pro s miniatúrnym zárezom, štíhlou bradou a zahnutými postrannými okrajmi OLED obrazovky. FOTO: winfuture.de

Ako príklad poslúži nedávno predstavené eso z Južnej Kórey – Samsung Galaxy S10. Toto zariadenie disponuje dvojnásobným optickým priblížením, ktoré je však definované vo vzťahu k 12 Mpx hlavnému fotoaparátu, nie k 16 Mpx širokouhlému snímaču obrazu. Ak by Samsung priblíženie určil podľa širokouhlej jednotky, mohol by tvrdiť, že má napr. 4 – 5 násobný zoom.

Späť k P30 Pro, nový top-end model si ešte lepšie poradí so zlými svetelnými podmienkami. Už P20 Pro a Mate 20 Pro dokážu veľmi dobre zvládať situácie s nedostatočným osvetlením. Kráľom nočnej fotografie ale stále zostáva Google Pixel 3, a to aj napriek tomu, že má iba samostatný fotoaparát.

Či ho model P30 Pro prekoná sa dozvieme až po prvých testovacích záberoch. Huawei si ale verí. Len včera spustil prvú marketingovú kampaň, ktorej heslo znie: „P ako profesionálna fotografia“.

Pozrite si štýlovo spracovanú video pozvánku na predstavenie.

Huawei P30

Total
3
Zdieľaní