huawei

Huawei P30 Lite: Otvor v obrazovke s 32 Mpx selfie kamerou

Nové vlajkové lode spoločnosti Huawei sa ani tento rok nezaobídu bez skromnejšieho, no o to lacnejšieho tretieho súrodenca menom P30 Lite. Tento model doplní očakávanú zostavu P30 Pro a P30. 

Nové vlajkové lode spoločnosti Huawei sa ani tento rok nezaobídu bez skromnejšieho, no o to lacnejšieho tretieho súrodenca menom P30 Lite. Tento model doplní očakávanú zostavu P30 Pro a P30

Huawei P30 Lite bude po vzore predošlej generácie pravdepodobne predstavený samostatne, formou oficiálneho oznámenia a tlačovej správy. Udiať by sa tak malo ešte pred 26. marcom, teda dňom, ktorý bude patriť premiére nových high-end zariadení.

Na čínskej sociálnej sieti Weibo sa objavilo krátke video, ktoré prezradilo jednu z vlastností cenovo dostupnejšieho modelu P30 Lite. Počítať môžeme s veľmi malým otvorom (zárezom) umiestneným v strede hneď pod čelom obrazovky, v ktorom sa bude nachádzať 32 Mpx selfie kamera.

p30 lite

Vo videu síce figuruje pomenovanie Huawei Nova 4e, čo ale vôbec nevadí. Model určený pre čínsky trh ponesie práve toto označenie. Verzia určená pre ostatné trhy vrátane toho európskeho sa bude nazývať P30 Lite.

Okrem uvedenej selfie kamery nájdeme vo výbave čipset Kirin 710, 3240 mAh batériu, trojitý primárny fotoaparát a 6,15” LCD displej s FHD+ rozlíšením. Počkať si musíme na maloobchodnú cenu, ktorá bude pri tomto type zariadenia rozhodujúca.

Total
4
Zdieľaní