ovladanie

Samsung má novú aplikáciu, ktorá uľahčuje používanie zariadení s veľkým displejom

Inteligentné mobilné telefóny za posledné roky narástli, a to poriadne. To, čo bolo v minulosti považované za veľký displej, je dnes kompaktnou obrazovkou. Veľké obrazovky sú skvelé pre interakciu multimédiami, textom a podobne.

Inteligentné mobilné telefóny za posledné roky narástli, a to poriadne. To, čo bolo v minulosti považované za veľký displej, je dnes kompaktnou obrazovkou. Veľké obrazovky sú skvelé pre interakciu s multimédiami, textom a podobne.

Na druhú stranu, ťažšie sa ovládajú. Obzvlášť by o tom mohli hovoriť užívatelia s menšími rukami. Ovládať dnešný veľký smartfón iba jednou rukou nie je zrovna jednoduché. Samsung sa rozhodol tento problém riešiť.

V prvom rade premenil užívateľské prostredie svojich zariadení a nazval ho One UI. Prvky tohto prostredia sú rozložené tak, aby boli takpovediac lepšie po ruke. Premiestnenie niektorých ovládačov je naozaj praktické.

aplikacia

Ďalšie riešenie má názov One Hand Operation+. Ide o mobilnú aplikáciu, pomocou ktorej si môžu vlastníci smartfónov Samsung nastaviť rôzne gestá pre konkrétne akcie a tlačidlá alebo si aktivovať tzv. plávajúci ovládač.

Aplikácia má relatívne veľa nastavení, čiže by si ju mal vedieť prispôsobiť podľa svojich nárokov snáď každý užívateľ. Pokiaľ niektorý z prerastených Samsungov vlastníte, napr. jeden z modelov Note, aplikácia vám môže padnúť vhod.

Nájdete ju v tomto odkaze, ktorý vás dopraví do obchodu Google Play.

Total
6
Zdieľaní