Google Hotels je vyhľadávač hotelov s veľkým potenciálom. Niečo mu však chýba

Ide o, ako už z názvu plynie, stránku, kde si môžete aj vy veľmi rýchlo a jednoducho nájsť ubytovanie vo vybranej destinácii.

Možno ste už počuli o adrese google.com/hotels. Pokiaľ však nie, ide o, ako už z názvu plynie, stránku, kde si môžete aj vy veľmi rýchlo a jednoducho nájsť ubytovanie vo vybranej destinácii. Google Hotels, ako je vyhľadávač pomenovaný, má však jeden “menší nedostatok”.

Google neustále Google Hotels vylepšuje ako sa len dá, a to najmä prostredníctvom neustáleho pridávania nových a nových poskytovateľov. Výsledky pre jedného z najväčších poskytovateľov ubytovania na svete – Airbnb – však stále chýbajú.

GIF: Android Authority

Má to svoj dôvod?

Neexistuje žiadny dôvod, kvôli ktorému by sa mal gigant zdráhať pridania Airbnb ako jedného z poskytovateľov ubytovania do svojej služby. Google tvrdí, že nový poskytovatelia a funkcie dorazia na Google Hotels už budúci mesiac. Je teda dosť pravdepodobné, že práve v apríli konečne uvidíme na spomenutej doméne aj Airbnb.

Je tu však jedna teória, prečo implementácia Airbnb do Google Hotels tak trvá. Problém by totiž nemal byť na strane Google, ale práve na strane Airbnb. Kvôli Google Hotels by totiž samotnej stránke klesla návštevnosť, aj keď nie je jasné, o koľko percentný pokles by asi približne šlo.

To je však len teória a pravý dôvod môže byť úplne niekde inde. Uvidíme, čoho sa teda budúci mesiac v Google Hotels dočkáme.