Apple Pay

Apple Pay príde na Slovensko. Platobnú službu prinesie banka N26

Platobný systém Apple Pay má konečne namierené už aj na Slovensko. Do našich končín ho prinesie mobilná banka N26.

Platobný systém Apple Pay má konečne namierené už aj na Slovensko. Do našich končín ho prinesie mobilná banka N26, ktorá túto skvelú novinku oznámila prostredníctvom sociálnych sietí. Skôr či neskôr sa však pridajú do klubu aj tradičné slovenské banky, ako je napríklad Slovenská sporiteľňa.

Momentálne ale nevieme žiadne bližšie detaily. Facebook profil N26 nám pred niekoľkými hodinami prezradil iba to, že služba spoločnosti Apple dorazí ako na Slovensko, tak aj do Slovinska, Estónska, Grécka a Portugalska.

N26

Podporu pre platobnú službu Apple Pay stihla ale potvrdiť už aj Slovenská sporiteľňa. Stalo sa tak ešte v utorok, kedy renomovaná banka zverejnila informačný príspevok na sociálnej sieti Facebook.

Slovenská sporiteľňa

Apple Pay umožní používateľom elektroniky od Apple platiť prostredníctvom svojho smartfónu. A to všade tam, kde akceptujú túto čoraz populárnejšiu platobnú službu z Kalifornie.

V obchode s príslušnou podporou budeme tak môcť po novom nakúpiť produkty bez toho, aby sme museli vyťahovať platobnú kartu alebo fyzicky existujúce peniaze. Stačí iba jednoducho priložiť iPhone k terminálu a chvíľu počkať na spracovanie transakcie.

Rovnako sa ale s Apple Pay dá platiť i v e-shopoch či v aplikáciách. Služba jabĺčka nie je totiž limitovaná iba na kamenné prevádzky.