Galaxy S10+ a P30 Pro

Výsledok ANKETY: Galaxy S10+ sa Slovákom páči viac ako Huawei P30 Pro

Len pred pár dňami predstavený smartfón P30 Pro z dielne Huawei získal v našej ankete v porovnaní s Galaxy S10+ o pár desiatok hlasov menej.

Tohtoročná vlajková loď od spoločnosti Samsung má u Slovákov väčšie sympatie ako jej ešte čerstvý rival z Číny. Len pred pár dňami predstavený smartfón P30 Pro z dielne Huawei získal v našej ankete v porovnaní s Galaxy S10+ o pár desiatok hlasov menej.

Za výsledkom stojí hneď viacero faktorov, no tým najpodstatnejším zrejme bude i to, že Huawei P30 Pro prichádza s tvarom výrezu, aký tu je už pomerne dlho. Samsung Galaxy S10+ dostal displej s otvorom, kam juhokórejský výrobca napratal duálny selfie fotoaparát, a vďaka tomu dokáže z vizuálno-konštrukčného uhla pohľadu zaujať viac potenciálnych zákazníkov.

Samozrejme, aj eso z Číny má niečo, čím vyniká. Kvalitné priblíženie záberu pri fotografovaní nie je však súčasť hardvérovej výbavy, po akej by túžil bežný používateľ. A práve to môže byť kameňom úrazu. Okrem 10x SuperZoomu nie je v ponuke už nič, čo by sa dalo označiť za poriadnu inováciu. Väčšia batéria, vyšší výkon alebo tenšie rámiky okolo zobrazovacieho panela sú predsa bežnou súčasťou medzigeneračného napredovania.

TIP REDAKCIE
Slovensko je terčom svetových médií: Úrady udelili lietajúcemu autu AirCar zelenú!

O úspechu Huawei P30 Pro rozhodnú ale až predaje. Anketa nám zatiaľ poskytuje iba predbežný pohľad na neďalekú budúcnosť, pretože nám prezrádza, čo asi tak môžeme od mobilnej novinky očakávať. Predovšetkým v našich končinách. Nižšie nájdete jej výsledok.

P30 Pro alebo Galaxy S10+?

  • Samsung Galaxy S10+ (54%, 260 Hlasov)
  • Huawei P30 Pro (46%, 220 Hlasov)

Celkom hlasov: 480

Loading ... Loading ...

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať