Sony Xperia XZ Premium

Sony Mobile končí: Stratová odnož sa zlučuje s TV, audio a foto divíziami

Japonská spoločnosť Sony vykonala v internej štruktúre pomerne významné zmeny. Mobilnú divíziu, ktorá je inak dlhodobo stratová, zlúčila s ostatnými divíziami takpovediac pod jednu strechu.

Japonská spoločnosť Sony vykonala v internej štruktúre pomerne významné zmeny. Mobilnú divíziu, ktorá je inak stratová, zlúčila s ostatnými divíziami takpovediac pod jednu strechu.

Nová divízia zameraná na elektroniku sa nazýva Electronics Products and Solutions. Okrem mobilnej časti do nej bude patriť odnož, ktorá zastrešuje domácu zábavu (TV a pod.) a audio, a pôvodný Imaging Products & Solutions, teda fotoaparáty a kamery.

Tieto divízie sú na rozdiel od tej mobilnej vysoko ziskové. Ťažko povedať, či chce Sony „ukryť“ zlé ekonomické výsledky mobilného oddelenia. Skôr to ale vidíme na zefektívnenie prevádzky a zrejme aj vzájomnú inšpiráciu pri vývoji.

Mobilnú divíziu totižto vedie Kimio Maki, ktorý predtým riadil Imaging Products & Solutions. Toto oddelenie produkuje napríklad vynikajúce fotoaparáty Sony Alpha. Hovorí sa, že skúsenosti z vývoja týchto fotoaparátov spoločnosť pretaví do mobilných zariadení, čím by Sony mohlo po dlhom čase ponúknuť zákazníkom špičkový foto mobil.

Tesnejšej spolupráci nahráva už oficiálne potvrdené zlúčenie divízii, ktoré nadobudne platnosť od 1. apríla.

sony
Perfektné slúchadlá Sony WH-1000XM3, ktoré sme testovali v októbri minulého roka.

Reorganizácia nie je jedinou dôležitou udalosťou týchto dní v japonskom Sony. Zo stoličky predsedu spoločnosti odchádza do dôchodku po dlhých 35 rokoch Kazuo Hirai. Stále však bude pôsobiť ako poradca manažmentu.

Len pripomenieme, že Sony sa darí aj v oblasti herného priemyslu a v zobrazovacích technológiách, kde exceluje. Sony patrí medzi vôbec najväčších dodávateľov komponentov pre fotoaparáty smartfónov. Niečo podobné ako Samsung v displejoch.

Veríme, že bude zlúčenie divízii prínosom ako pre zákazníkov, tak spoločnosť samotnú.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať