light

Spoločnosť Light mení mobilnú fotografiu, uzavrela ďalšie partnerstvo

Keď spoločnosť Light predstavila kompaktný fotoaparát pomenovaný ako L16, zaujal asi aj jedincov, ktorí sa o tento typ zariadení nezaujímajú.

Keď spoločnosť Light predstavila kompaktný fotoaparát pomenovaný ako L16, zaujal asi aj jedincov, ktorí sa o tento typ zariadení nezaujímajú. Fotoaparát má totižto až 16 objektívov, čo sa prehliadnuť nedalo.

Light L16 využíva pre vytvorenie jednej, super kvalitnej fotky zábery rovno z niekoľkých objektívov s rôznou ohniskovou vzdialenosťou. Informácie vzájomne a presne prepojí špecializovaný softvér.

Jedinečné zariadenie Light L16 revolúciu vo fotografickom priemysle nespravilo a jeho recenzie sú skôr vlažnejšie. Malú revolúciu alebo aspoň posun vpred však môže spôsobiť prístup, aký spoločnosť Light pri tomto fotoaparáte uplatnila.

light
Light L16

Už asi v polovici minulého roka bolo známe, že technológie tejto spoločnosti nájdu uplatnenie v mobilnom priemysle. Stalo sa a prvým smartfónom, ktorý ovplyvnili, je Nokia 9 PureView s piatimi fotoaparátmi s optikami ZEISS.

Vďaka kombinácii dvoch farebných a troch monochromatických snímačov dokáže smartfón zo zaznamenávanej scény zozbierať oveľa viac svetla, ktoré je pre kvalitnú fotografiu kľúčové.

TIP REDAKCIE
Rodičia POZOR: Na TikToku sa šíri výzva, ktorá deti do 15 rokov nabáda na samovraždu
Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView

Spoločnosť Light však pri tejto konkrétnej značke zostávať neplánuje. Čerstvá tlačová správa informuje, že nadviazala partnerstvo s čínskou spoločnosťou Xiaomi.

Vzhľadom na jej obsah je jasné, že skôr či neskôr príde na trh smartfón Xiaomi, ktorý bude mať taktiež viac ako tri hlavné fotoaparáty využívajúce technológie Light.

Dôležitejšia ale môže byť spolupráca so spoločnosťou Sony, presnejšie s jej divíziou Sony Semiconductor Solutions, ktorá je už taktiež spečatená. Spoločný vývoj má zaviesť do  oblasti obrazových riešení ďalšie inovácie.

sony cmos 1
Snímač obrazu Sony CMOS

Snímače obrazu spoločnosti Sony využíva vo fotoaparátoch inteligentných mobilných telefónov veľké množstvo výrobcov. V tejto kategórii Sony dominuje so 45-percentným trhovým podielom.

Budú fotoaparáty budúcich, hlavne vlajkových smartfónov ešte dokonalejšie? Rozhodne áno. A nepôjde len o kozmetické vylepšenia.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať